Fotokronika – Łososina Górna na przestrzeni dziejów

Drodzy Parafianie, Goście tak licznie odwiedzający naszą stronę parafialną, z początkiem roku 2012 ruszył projekt „Fotokronika – Łososina Górna na przestrzeni dziejów”. Redakcja strony parafialnej oraz Parafia pw. Wszystkich Świętych chce stworzyć pierwszą tego typu internetową fotokronikę parafialną.

Chcemy w jednym miejscu zgromadzić kilkadziesiąt, setki a nawet tysiące fotografii Parafii, Łososiny Górnej oraz Młynnego. W fotokronice znajdą się fotografie z wydarzeń, z uroczystości, okolic sprzed kilkunastu/kilkudziesięciu laty a nawet rodzinne zdjęcia parafian. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

Drodzy Parafianie jeśli macie życzenie by zdjęcia z Waszych rodzinnych archiwów zostały umieszczone na stronie parafialnej, by inni parafianie a także goście licznie odwiedzający naszą stronę mogli również zobaczyć jak Młynne, Łososina Górna wyglądała np. 20/50/80 lat temu to prosimy:

  • zostawiać zdjęcia w podpisanej kopercie po Mszach świętych w zakrystii u pana kościelnego.
  • przesyłać zeskanowane fotografie na adres: poczta@emgie.in
Fotografie zostaną zeskanowane i umieszczone na specjalnie przygotowanej podstronie „Fotokronika – Łososina Górna na przestrzeni dziejów”i tym samym będą widoczne dla wszystkich odwiedzających naszą stronę parafialną.
  • zdjęcia zebrane z całego tygodnia będą zawsze do odbioru tydzień później w niedzielę po każdej Mszy świętej w zakrystii.

Na początek, by wczuć się w historyczny klimat „Fotokroniki” prezentujemy utwór „Łososina Górna”

(tekst: Janusz Guzik, wykonanie: Ryszard Wróbel, Tomasz Wróbel, Janusz Guzik)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ddz43q6egLI[/youtube]

Oprócz utworu „Łososina Górna” na początek zaprezentujemy historię nam bliską. Jest to jedna z kronik niedziałającego już (niestety) Domu Kultury przy ŁPPD w Łososinie Górnej (lata 70 XX wieku). Zawiera ona opisy i zdjęcia dokumentujące działalność klubu. Niejednemu, kto uczestniczył w opisywanych wydarzeniach może zakręcić się łza w oku.

(Dziękujemy Państwu Jadwidze i Czesławowi Kozie za udostępnienie kroniki, a przede wszystkim za jej przechowanie i uchronienie od zniszczenia.)

Poniżej kronika w wersji PDF do pobrania (a już niedługo na specjalnej podstronie Fotokroniki w wersji online do oglądania).

[Aby pobrać spakowane archiwum .rar: kliknij w poniższy baner, zostaniesz przeniesiony do podstrony na której znajduje się kronika, kliknij Download i rozpocznij pobieranie archiwum.]

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy.

——————————————————————–

Aktualizacja: Dziękujemy serdecznie Dyrekcji Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej oraz Panu Ludwikowi Załubskiemu za udostępnienie zdjęć. Poniżej mamy dla Was drodzy Parafianie kolejny zwiastun Fotokroniki, która już jest prawie gotowa, zostały nam niewielkie modyfikacje i w zbliżającym się tygodniu zostanie ona udostępniona w pełnej okazałości.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_QlSIS5LyXM[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vBcQAgFy6Rk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UaaCjW8ei0w[/youtube]

Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian do współpracy i zaangażowania się w ten wspólny projekt, jakim jest Fotokronika – Łososina Górna na przestrzeni dziejów.

——————————————————————–

Materiały, fotografie zebrane do tej pory są dostępne na tymczasowej podstronie: zapraszamy!