Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 31 styczeń

Ogłoszenia Parafialne 31 styczeń

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo

2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. Na zakończenie tradycyjnego okresu Bożego Narodzenia zapraszamy dzisiaj, od godz. 15.00 do naszego kościoła na śpiewanie kolęd.

4. Wszystkie kobiety naszej parafii zapraszamy jutro (1.02) na Msze świętą, o godz. 17.00 z okolicznościową konferencją przed świętem Matki Bożej Gromnicznej.

5. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30 – 9.30 – 15.30 – 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

6. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

7. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy świętej pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

8. W czwartek, od godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem lutego; dzieci: w środę i czwartek, a w piątek – dorośli, od godz. 16.30.

10. Msze święte wotywne w I piątek, o godz. 6.30; 17.00 i 18.00. W I-szą sobotę, o godz. 8.00 – msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Z posługą sakramentalną do chorych księża udadzą się w I-szy piątek, od godz. 7.30.

11. Gimnazjalistów wszystkich klas, kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami prosimy o uczestnictwo w Mszy świętej w naszym kościele w piątek, o godz. 18.00.

12. Pragniemy poinformować, że młodzież klas III-ich gimnazjum z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, 11 marca, o godz. 15.30 w Laskowej.

13. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

14. W piątek, z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

15. W przyszłą niedzielę w naszym kościele rozpocznie się nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem.

16. Bóg zapłać za ofiary na parafialne cele inwestycyjne: Anna i Jacek Ryś, ul. Młyńska oraz Joanna i Bogumił Mrowca – Walowa Góra.

17. Także dziękujemy Róży Józefa Rysia i Bogumiły Matras za ofiarę 170 zł na cele misyjne.

18. ŚDM: powstaje 15 tys. ornatów na Mszę z papieżem. Około 15 tysięcy ornatów jest przygotowywanych na wydarzenie wieńczące Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, czyli Mszę Świętą Posłania, której na Campus Misericordiae będzie przewodniczył papież Franciszek. Ornaty będą w kolorze białym. Szaty liturgiczne dla księży biskupów i dla kapłanów koncelebrujących swoją symboliką będą nawiązywały do ŚDM Kraków 2016. Po Eucharystii każdy kapłan będzie mógł zabrać ze sobą ornat jako pamiątkę ze spotkania. luk / Kraków

19. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.

20. Msza święta gregoriańska za + Stanisława Sułkowskiego i pozostałe Msze święte będą odprawiane przez Księży Kapelanów w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Za + Elżbietę Odziomek Msze św. (30) odprawi Ks. Adam Kokoszka w Tarnowie.

21. Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej informuje o zmianie rozkładu zajęć, od 1 lutego 2016. Aktualny podział godzin znajduje się na internetowej stronie szkoły.

22. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Józef Myszka, l. 71, z Koszar i Mieczysław Matras, l. 58 z Łososiny Górnej, którego pogrzeb odprawimy dzisiaj, o godz. 13.30. Polećmy Ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.