Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 3 styczeń

Ogłoszenia Parafialne 3 styczeń

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane według porządku niedzielnego. Na ich zakończenie pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus Mansionem benedicat. W ten sposób pragniemy również wyrazić, że tak jak kiedyś mędrcy, tak i my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego zamieszkania w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas oczekują tego świadectwa żądają i na nie czekają.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej oraz Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy cywilizacyjne). Także tradycyjnie już w tym dniu, poprzez ofiary na tacę, zbierane będą pieniądze na ogólnopolski fundusz misyjny, z którego utrzymuje się Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące przyszłych misjonarzy do pracy w krajach misyjnych oraz misjonarzy z Polski. Obecnie w Centrum do wyjazdu na misje przygotowuje się 29 osób: 15 kapłanów diecezjalnych, 1 kapłan zakonny, 12 sióstr zakonnych i 1 osoba świecka.

4. W okresie Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach nowego roku przekazujemy sobie wyrazy życzliwości i serdeczności. Zapraszamy członków ruchów, stowarzyszeń, wspólnot, grup modlitewnych z parafii na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w środę po Mszy świętej, o godz. 16.30, w sali remizy strażackiej. Będzie to okazja, aby podziękować za wytrwałą i ofiarną służbę dla naszej wspólnoty i by wesprzeć się wzajemnie dobrym słowem na dalsze działania.

5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

6. Pragniemy serdecznie podziękować firmom, instytucjom, zakładom pracy, oraz ludziom dobrej woli za wsparcie działań naszego Parafialnego Oddziału Caritas, a są to: EMITER, REM SAM, WOLIMEX, IMA, TOP CEZAR, BANK SPÓŁDZIELCZY – LIMANOWA, FPUH JONIEC; WOLONTARIAT MŁODZIEŻOWY i SZKOLNE KOŁO CARITAS.

7. Bóg zapłać za ofiary na parking:

Czesław i Maria Łąccy – Walowa Góra; Rodzina Guzików, – Os. Zielone; Rodzina Marciszów – Walowa Góra; Rodzina Dudków – Walowa Góra; Teresa i Adam Dudek, ul. Bednarzy; Janusz i Natalia Wideł, ul. Szkolna; Anna Dudek, ul. Bednarzy; Maria i Mieczysław Golonka, ul. Rupniowskiego; Edyta i Jacek Ryś, ul. Bednarzy; Ewa i Artur Czachurscy, ul. Orzeszkowej; Justyna i Paweł Bartusiak – Koszary; Iwona i Bogdan Wiewiórscy – Walowa Góra; Sylwia i Wojciech Wójcik – Os. Zielone; Barbara i Jacek Piórkowski, Łososina Górna; Bogumiła i Wojciech Musiał, Młynne; Rodzina z Sarnówki; Helena Jurek – Koszary „Rysiówka”; Bogumiła i Marek Mąka – Walowa Góra.

8. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty.

W najbliższych dniach odwiedzimy rodziny i parafian:

04.01. Poniedziałek
godz. 13.00:
Blok przy ul. Drzewnej – I Ks.;
Ul. Ks. Musiała – II Ks.;
Koszary przy szosie od Zelka do Dunikowskich – II Ks.:

05.01. wtorek
godz. 13.00
Koszary za zakładami od Sułkowskich do Pajorów – I Ks.
Blok przy ul. Reymonta – II Ks.
godz. 14.30
Wesoła Budzisiówka – III Ks.;

07.01. Czwartek
godz. 13.00
Centrum od Zofii Biernat do Sławomira Widła –I Ks.;
godz. 14.30
Domy przed zakładami od Łątki do Michurów – II Ks.
godz. 15.00
Osiedle Zielone od Kęsków do Bogdana Kozy – III Ks.:

08.01. Piątek
godz. 13.00
Koszary za zakładami od Leśniaków do Sułkowskiego – I Ks.;
Piekiełko Dolne i Bałażówka – II Ks.;
godz. 14.30
Centrum od Józefy Golonka do Gołuszków – III Ks.;

09.01. Sobota
godz. 8.30; Zarębki Górne od Surmów do Drożdżaków – I Ks. (z przerwą na ślub, o godz. 14.00);
Załpa Południowa – II Ks.;
Sarnówka Ubocz – III Ks.;

10.01. Niedziela
godz. 13.00
Centrum od Załubskiego i Waligóry wzdłuż ulicy Drożdża – I Ks.;
Domy pod kościołem – II Ks.;

11.01. Poniedziałek
godz. 13.00
Zarębki Dolne od Matlągów do Matyszczaków – I Ks.
Osiedle Romskie – II Ks.;
Dzielec od Bugajskich do Krzaka –III Ks.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Ryszard Guzik, l. 50, z ul. Tarnowskiej, a także + Kazimierz Wilczek, z ul. Orzeszkowej, którego pogrzeb odprawmy we wtorek, o godz. 11.00. Polećmy Ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.