Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 10 stycznia

Ogłoszenia Parafialne 10 stycznia

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. W niedzielę CHRZTU PAŃSKIEGO winniśmy przypomnieć sobie nasz chrzest i wynikające z jego przyjęcia zobowiązania, a także pragniemy przypomnieć prawdy dotyczące udzielania chrztu świętego. Dla porządku w naszej parafii sakramentu chrztu św. udzielamy: podczas Mszy świętej w III niedziele miesiąca, w II-gi dzień Bożego Narodzenia i Wielkanocy, o godz. 11.00 oraz w soboty podczas wieczornej Mszy świętej. W innych uzasadnionych przypadkach poza Mszą świętą. I bardzo prosimy aby dostosowywać się do tych ustaleń. Do chrztu świętego potrzebna jest biała szata, która symbolizuje niewinność i stan łaski uświęcającej, także świeca, którą należy starannie przechowywać jako znak chrztu – sakramentu oświecenia. Rodzicami chrzestnymi winny być: osoby wyznaczone przez rodziców, ukończyły 16. rok życia; są katolikami bierzmowanymi i prowadzą życie zgodne z wiarą, są wolni od jakiejkolwiek kary kanonicznej. Dbajmy również o to, aby nadawać dzieciom imiona, tak, aby miały świętych patronów.

4. Jutro zakończymy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Jeśli ktoś z wiernych, nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym czasie, to kontaktując się z księżmi można ustalić nowy termin.

5. Rozstrzygnięcie konkursu: „Szopka Bożonarodzeniowa”. nastąpi 15 stycznia 2016 (piątek) po wieczornym nabożeństwie.

6. Bóg zapłać za ofiary na parking:

Łukasz Jakub Bukowiec, ul. Reymonta; Beata i Józef Ptaszek – Koszary; Józefa Kapitan – Pasierbiec; Joanna i Albert Guzik, ul. Wyspiańskiego; Anna i Mariusz Kozik – Walowa Góra; Teresa Stanisław Wiktor, ul. Drzewna; Teresa i Bogdan, ul. Rupniowskiego; Barbara i Zdzisław Sułkowscy – Koszary; Anna i Józef Ślusarczyk – Koszary – Gizówka; dwie ofiary anonimowe; Izabela i Jacek Walczyk; Marta i Maciej Zarembowie, ul. Starodworska.

7. Także uprzejmie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na tacę, a które przeznaczymy na spłatę parafialnych długów. Bóg zapłać.

8. Komunikat Dyrekcji Szkoły: WYWIADÓWKA dla rodziców uczniów Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej odbędzie się w dniu 15 stycznia 2016r. (piątek), o godz. 15.00 –zebranie ogólne. Po zebraniu ogólnym odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas. Prosimy o zabranie długopisów.

9. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

10. Czytajmy prasę katolicką. Do najnowszego Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta CD – z filmem pt. „Faustyna” i w tym numerze warto przeczytać: Otworzyło się niebo; Zmiany w urlopach macierzyńskich; Ile pracy? Ile odpoczynku w 2016 roku; Wracamy do normalności; Za mundurem – o 25 latach duszpasterstwa Policji w diecezji tarnowskiej.

11. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Stanisław Sułkowski, l. 86, z Koszar 41. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Dziękujemy za wspólnotę modlitwy, za złożone ofiary i życzymy wszystkim dobrego nowego tygodnia.