Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 6 grudzień

Ogłoszenia Parafialne 6 grudzień

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

2. W okresie Adwentu chrześcijanie bardziej pochylają się nad słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy szczególnie przez przyjmowanie słowa Bożego i sakrament pokuty mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskim, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

3. Przypominamy o Mszach Świętych roratnych:

  • dla dorosłych każdego poranka o godz. 6.30,
  • dla dzieci, o godz. 17.00.

4. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

5. Dzień Świętego Mikołaja niech w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a młodzież naszej parafii w ramach akcji KILO w sklepie Centrum i markecie SPAR, przy ul. Tarnowskiej będzie przeprowadzać zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących.

6. W przyszłą niedzielę nasz Parafialny Oddział Caritas na placu kościelnym organizuje świąteczny kiermasz.

7. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz.: 6.30- 9.00 – 17.00 podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w internecie.

8. Godzina Łaski dla świata – 8 grudnia, od 12.00 do 13.00.”Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci.”(Matka Boża w Montichiari) Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne. O tej porze nasza parafialna świątynia będzie otwarta. Zapraszamy na modlitwę.

9. Parafialny Oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich prosimy o przybycie na spotkanie w najbliższy wtorek, po Mszy świętej wieczornej.

10. Bóg zapłać za ofiary na parking: Rodzina Ptaszek, ul. Starodworska; Janina i Józef Węglarz, Łososina Górna, oraz Panom, którzy pracowali przy porządkowaniu obiektów parafialnych: Krzysztof Ryś, Stanisław Ryś, Mariusz Wilczek, Krzysztof Jędrzejek, Wiesław Sędzik, oraz Panowie: Rafał Grys i Janusz Guzik przy zieleni.

11. W przyszłą: II-ga niedzielę grudnia składka będzie zbierana na parafialne cele inwestycyjne. Zbliża się koniec rok kalendarzowego, serdecznie dziękujemy za zatroskanie o materialne oblicze parafii potwierdzane składanymi ofiarami. Jeśli ktoś jeszcze z różnych przyczyn w tym roku nie złożył ofiary na parking, z którego wszyscy korzystamy, to w miarę możliwości prosimy to uczynić w najbliższym czasie. Za zrozumienie sytuacji, za dar serca i hojność ofiar: Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w naszych modlitwach.

12. Zachęcamy do nabywania w zakrystii u pana Kościelnego opłatków na stół wigilijny.

13. Za tydzień, w niedzielę: 13.12, o godz. 16.00 parafialna schola wykona przepiękny hymn ku czci Bogurodzicy Akathistos. Serdecznie zapraszamy.

14. Chór Mieszany CANTICUM IUBILEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zaprasza do śpiewania w chórze. Zaproszenie jest kierowane do młodych mężczyzn, chłopców – studentów i uczniów szkół średnich i gimnazjów. Mile widziane będą także panie i dziewczęta, odznaczające się dobrym głosem i słuchem muzycznym. Chętni kandydaci są zaproszeni na próby chóru, które odbywają się we wtorki i piątki, o 18.30 w Sali Domu Pielgrzyma przy limanowskiej bazylice. 8 grudnia br. (wtorek) będzie można obejrzeć koncert chóru w TV Trwam, o godz. 22.00.

15. Dnia 13 grudnia, tj. w przyszła niedzielę, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego; zwłaszcza w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny naszych braciach i siostrach.

16. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

17. Nie czekaj, aż będzie w tobie ogród, do którego mógłbyś zaprosić Jezusa. On najchętniej śpieszy na pustynię, bo tam jest pustka, tam On może dać swoje wszystko! Może nam dać swoją bezgraniczną miłość. A tej tak bardzo każdy z nas potrzebuje.

18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych, a także patron pszczelarzy.

19. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym proponujemy przeczytać: Adwentowe roboty drogowe; Szlak do nieba; Tak umierają świadkowie Jezusa; Pomóżmy Kościołowi na Wschodzie; Kardynał Wyszyński bliżej ołtarzy; Rok Miłosierdzia czas zacząć.