Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 20 grudzień

Ogłoszenia Parafialne 20 grudzień

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu.

2. W Roku Miłosierdzia częściej korzystajmy z sakramentu pojednania i pokuty. W naszej parafii spowiedź przed Swiętami już jutro (21.12) od 8.30 do godz. 17.00 z przerwami, od 10.00 do 10.30, od 12.00 do 14.00 i od 15.30 do 16.00. O godz. 8.00 będzie Msza święta na rozpoczęcie spowiedzi. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.

3. W środę, o godz. 16.00 zapraszamy grupę modlitewną Św. O. Pio na comiesięczne nabożeństwo.

4. Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Caritas przygotowała 30 świątecznych paczek dla ubogich. Bóg zapłać za wsparcie działań dobroczynnych naszej Parafialnej Caritas. Szczególnie placówkom handlowym: Spar i Centrum, a także ich klientom. Także uprzejmie dziękujemy naszemu parafialnemu Oddziałowi Caritas pod kierownictwem p. Czesławy Jonak za wielkie zaangażowanie w niesieniu pomocy.

5. W środę po Mszy świętej wieczornej uprzejmie prosimy parafian, a szczególnie młodzież i stowarzyszenia o pomoc w przygotowaniu szopki i dekorację kościoła na Święta.

6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 6.30 ostanie Roraty. Potem odprawmy jeszcze, o godz. 8.00 Msze świętą. Wieczorem nie na ma nabożeństw w kościele, bo w ten wieczór gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi i nie powinno się spożywać alkoholu. Wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszego kościoła parafialnego. O 23.30 Jutrznia Adwentowa i o 24.00 Pasterka. Natomiast już, o godz. 22.00 w kaplicy na Paproci także odprawimy Pasterkę. Zapraszamy i prosimy o pojazd. Na pasterce tradycyjnie składka na Fundusz Obrony Życia.

7. W piątek, w dzień Bożego Narodzenia i w Święto św. Szczepana, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

8. W sobotę w Święto Św. Szczepan podczas Mszy świętej, o godz. 11.00 będzie rozesłanie kolędników misyjnych, których prosimy o życzliwe przyjęcie w naszych domach. W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga, Demokratycznej Republiki Konga, Jamajki, Burkina Faso, Brazylii oraz Madagaskaru w ramach funduszu PDMD. Terminarz kolędy misyjnej jest wywieszony w gablocie parafialnej. Na każdej mszy świętej poświecenie owsa. Składka w dzień Św. Szczepana przeznaczona będzie na potrzeby UPJP II w Krakowie i Tarnowie.

9. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Drodzy Parafianie. Niech przedwieczne Słowo, które zrodziło w ciszy Boga, a w noc betlejemską I przyszło na ziemię, by oświetlić mroki ludzkich dziejów, stanie się na nowo światłem na ścieżkach naszego życia. Niech rozjaśni ciemności naszych pytań, rozczarowań i niepewności. Niech da nam pewność, że w każdej chwili i w każdej sytuacji Bóg jest po naszej stronie, ponieważ jest Emmanuelem, Bogiem z nami. Niech umacnia w nas wiarę, nadzieję i miłość. Wasi Duszpasterze.

10. Najbliższa niedziela – Święto Najświętszej Rodziny.

11. Każdego roku – 27 grudnia obchodzimy święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszach świętych, będziemy poświęcać wino.

12. Celem kultywowania pięknej tradycji naszego regionu Akcja Katolicka zaprasza do udziału w konkursie pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”.

13. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

14. Bóg zapłać za ofiary na parking: Halina i Krzysztof Sulkowscy, ul. Kamienna; Agnieszka i Krzysztof Pajor; Bernadeta i Jan Natanek, ul. Bednarzy; Jolanta i Łukasz Sobuś – Młynne; Dorota i Krzysztof Kukla – Walowa Góra; Paweł Natanek – Walowa Góra; Anna i Andrzej Kita; Rodzina Dutków – Koszary; Bogumiła i Leszek Wideł, ul. Prusa; Ilona i Janusz Jurowiczowie; Agata i Jan Darowie, ul. Ks. Musiała; Zofia i Andrzej Marcisz – Walowa Góra; Anatalia i Mieczysław Bugajscy – Walowa Góra; Danuta i Józef Stępka, ul. Zarębki.

15. Również serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafialnego placu. Panom: Krzysztof Ryś, Andrzej Golonka, Wiesław Sędzik, Dariusz Gałuszka, Marcin Gałuszka, Krzysztof Jędrzejek, Mariusz Wilczek, Stanisław Ryś.

16. W najbliższych dniach strażacy z OSP w Łososinie Górnej będą rozprowadzać kalendarz strażacki. Strażacy bardzo proszą o finansowe wsparcie, które zostanie przekazane na doposażenie jednostki.

17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.