Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 29 listopad

Ogłoszenia Parafialne 29 listopad

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy:

  • dorosłych każdego poranka o godz. 6.30
  • dzieci w dni powszednie, o godz. 17.00

3. Jeszcze dziś i jutro zapraszamy na różaniec za naszych bliskich zmarłych.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, o godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Spowiadać będziemy, z racji I-szego piątku: w środę i czwartek, od godz. 16.30: dzieci i młodzież, a w piątek, od 16.00 dorosłych. Msze święte wotywne w I piątek, o godz. 6.30; 17.00 i 18.00. W I-szą sobotę, o godz. 8.00 – msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Z posługą sakramentalną do chorych księża udadzą się w I-szy piątek, od godz. 7.30.

5. Gimnazjalistów wszystkich klas – kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami prosimy o przybycie do naszego kościoła w piątek, o godz. 18.00.

6. Parafialne Rady: Duszpasterską i Gospodarczą prosimy o przybycie na spotkanie w najbliższą środę, o godz. 18.00.

7. „Głodni Miłosierdzia” – 22. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Hasło akcji nawiązuje do zbliżającego się Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka. Do parafii diecezji tarnowskiej trafi ponad 130 tys. świec. To symbol pomocy najmłodszym. Zachęcamy do nabywania świec Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena: małe minimum: 5 zł, a duże 15 zł. Nabywając świece, wierni składają ofiary, które są przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących, a także dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz dzieci – ofiary konfliktów wojennych.

8. Jak co roku – w okresie Adwentu rozprowadzane są opłatki. Trzeba nam pamiętać, że ofiara, którą z tej okazji składamy jest wynagrodzeniem za całoroczną prace Pana Kościelnego. Podobnie jak rok temu Pan Kościelny zaprasza po opłatki, od przyszłej niedzieli do zakrystii po Mszach Świętych.

9. Celem kultywowania pięknej tradycji naszego regionu Akcja Katolicka zaprasza do udziału w konkursie pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”.

Konkurs obejmuje wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej z dowolnych materiałów w dowolnej technice.

Do udziału w konkursie zaproszone są dzieci oraz młodzież. Górną granicę wieku uczestników w grupie dziecięcej stanowi VI klasa szkoły podstawowej, natomiast w grupie młodzieżowej klasa maturalna szkoły ponadgimnazjalnej.

Oceny szopek dokona komisja powołana przez organizatora kierując się m.in. walorami artystycznymi, estetyką oraz wkładem samodzielnej pracy.

Szopki należy złożyć w Domu Parafialnym w dniu 8 stycznia 2016 (piątek) w godzinach 16.00-17.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 stycznia 2016 (piątek) po wieczornym nabożeństwie.

Szopki zostaną zaprezentowane w kościele parafialnym oraz w naszej szkole w zapowiedzianym terminie.

10. Składamy wdzięczne „Bóg zapłać” za ofiary na parking: P. Wójcikowie – Koszary – Paproć; Beata i Wiesław Nowakowie, ul. Zarębki; Danuta i Henryk Ługowscy – Koszary – Rysiówka; Maria i Antoni Kęska, Os. Zielone oraz jedna ofiara anonimowa.

11. W przyszłą niedzielę – II-gą Adwentu – do puszek będą zbierana ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni ludzi.Za dar serca i hojność ofiar „Bóg zapłać”.

12. W najbliższą sobotę, zapraszamy na Mszę świętą wieczorną: aspirantów, ministrantów, lektorów, DSM, grupę misyjną i parafialną scholę, aby po Eucharystii spotkać się z dobrocią Św. Mikołaja. Gdyby ktoś z rodziców chciał swoim dzieciom przekazać podarunek przez ręce Św. Mikołaja, to dyżur będą pełnili lektorzy w domu parafialnym, od godz. 16.30.

13. Msze święte za + Marię Kaptur, odprawią Księża Kapelanii w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie: Msze świętą gregoriańską, od 1 do 30 XII, a pozostałe 66 Mszy świętych w późniejszym terminie.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa; 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej; 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw w intencji bezrobotnych – naszych parafian borykających się z tym problemem zawierzymy w czasie modlitwy adoracyjnej i Mszy Świętej.

15. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.

16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym proponujemy przeczytać: By wasze serca nie były ociężałe; Exposé małych kroków; Nie nerwica, a choroba rzadka; Kasa terrorystów; Sąd we własnej sprawie.

Przygotowując się na przyjęcie Wcielonego Słowa, które zaprasza nas do wiary i miłości, pozwólmy się ukształtować na Jego podobieństwo. Przyjmijmy więc teraz Boże błogosławieństwo, które nas do tego uzdolni.