Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 18 październik

Ogłoszenia Parafialne 18 październik

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Składka w dniu dzisiejszym jest zbierana na papieski fundusz misyjny. Bóg zapłać za ofiary.

2. Księdzu Łukaszowi Żurkowi z okazji Imienin składamy najserdeczniejsze życzenia i otaczamy Go szczerą modlitwą wdzięczności i prośby.

3. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza.

4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, a także kolejne rodziny, jak również indywidualne osoby serdecznie zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie różańcowym.

5. W piątek – 23.10 – zapraszamy na nabożeństwo do Św. Ojca Pio, które rozpocznie się, modlitwą różańcową, o godz. 17.00, a potem będzie Msza święta.

6. Spotkanie scholii, w czwartek, o godz. 16.00. Spotkanie ministrantów – środa po Mszy św. wieczornej, natomiast lektorów – czwartek po Mszy św. wieczornej.

7. Duszpasterstwo Młodzieży dekanatu Ujanowice zaprasza na dekanalne spotkanie, które odbędzie się w Pasierbcu, w piątek (23.10). Rozpocznie się, o godz. 17.00.

8. Dzisiaj zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży.

9. Za tydzień – trzydziesta niedziela w ciągu roku – uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.

10. Przed Uroczystością Odpustową (1.11) będziemy uczestniczyć w TRIDUUM MODLITEWNYM, które rozpocznie się w przyszła środę (28.11).

11. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W najbliższych dniach dalej można składać do księży wypominki listopadowe i roczne.

12. Ofiary na parking złożyli:

 • Stanisława Dudzik – Koszary 23;
 • Rodzina z ul. Bednarzy;
 • Walenty Ptaszek – Koszary 179;
 • Rodzina Gizów, z ul. Tarnowskiej;
 • Elżbieta i Władysław Ryś – Łososina Górna 172 – Dzielec;
 • Urszula Olszak – Koszary 23;
 • Genowefa Golonka z Koszar;
 • Lucyna i Zbigniew Smoter – Walowa Góra 78;
 • Maria Sroka – Koszary;
 • Rodzina Zapałów z Załupy;
 • Walenty Ptaszek – Koszary 179 „Rysiówka”;
 • Rodzina z ul. Bednarzy.

Uprzejmie dziękujemy. Bóg zapłać. Ofiarność parafin niech nagrodzi dobry Bóg obfitością darów nieba. Ofiarodawców polecamy dobroci Boga w naszych modlitwach.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, który studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a później został jego profesorem. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich. Zmarł 24 XII 1473 roku (wspomnienie obowiązkowe); 21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej, a w końcu arcybiskup halicko-lwowski. Zmarł 20 X 1409 roku (wspomnienie obowiązkowe); 22 X –Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

14. W Gościu Niedzielnym proponujemy przeczytać: Prawdziwa wielkość to służba; Wybory w sprawach sumienia; Jak głosować; Po Mszy jestem wesoła. Ponownie zachęcamy do nabycia ciekawego kalendarza rolników na 2016 rok