Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 19 styczeń

Ogłoszenia Parafialne 19 styczeń

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Wtorek – wspomn. św. Agnieszki
  • Piątek – wspomn. św. Franciszka Salezego
  • Sobota – św. nawrócenia św. Pawła Apostoła

2. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Filipa Wilczka, naszego parafianina z Młynnego, który oczekuje na przeszczep szpiku kostnego. Prosimy o solidarność z rodziną zaangażowaną w życie naszej parafialnej wspólnoty.

3. W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę czyli wizytę duszpasterską rodzin. Dziękujemy za ludzką serdeczność, z którą się spotykaliśmy, a której przejawem były poczęstunki, a także ofiary pieniężne składane na nasze ręce. Z tych pieniędzy znaczną część przekazujemy na WSD w Tarnowie oraz na zabezpieczenie chorych księży emerytów. /jest to tzw. Caritas Kapłańska/ Część też przeznaczamy na potrzeby parafialne. W intencji wszystkich rodzin przez nas odwiedzonych zostanie odprawiona Msza św. w Młynnem dziś o godz. 1000, a w Łososinie dziś o godz. 1100.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o parafii, w której liczba praktykujących wiernych wzrosła trzykrotnie.

5. Spotkanie dzieci I-komunijnych z klas II wraz z rodzicami w środę o godz. 1700. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 1600, zbiórka lektorów w piątek o godz. 1600. Młodzież w piątek po Mszy Świętej.

6. W Czwartek tj. 23 stycznia zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną św. Ojca Pio. O godz. 16.30 różaniec, 1700 Msz Święta.

7. W najbliższą sobotę o godz. 1300 w domu parafialnym odbędzie konkurs kolęd
i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

8. Pożegnanie żłóbka w naszej parafii będzie w niedzielę o godz. 1500. Występować będą laureaci konkursu.

9. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską
w Łososinie w związku z peregrynacją obrazu.

10. Na parking zostały złożone ofiary: 2013: Maria i Adam Guzik, jedna anonimowa – Koszary; 2014: Anna i Grzegorz Bubula, Czesław i Maria Łaccy, Lucyna i Krzysztof Rysiowie, – Walowa Góra; Teresa i Stanisław Wiktor, Małgorzata i Bogdan Sułkowscy, ul. Drzewna; Teresa i Tadeusz Walasik, ul. Drożdża; Wanda i Tadeusz Gołuszka, ul. Łososińska; Zofia i Edward Wajdowie, Zofia Kęska, Maria i Adam Guzik, Zdzisław i Barbara Sułkowscy, Dorota i Tomasz Puch, Janina i Józef Ryś, rodz. Zelków, Stanisława Dudzik – Koszary; Maria i Edward Koza, Jolanta i Jan Ślimak, Jadwiga i Krzysztof Kociołek, ul Rolnicza; Elżbieta Kruczek, Maria Koza, Eugeniusz i Teresa Rozum, Iwona i Paweł Michura, – Młynne; Barbara i Józef Amanowicz ul. Reymonta; Aleksandra Hernes – ul Starodworska; Danuta i Piotr Guzik – ul. Modrzejewskiej; Maria i Stanisław Wojcieszak, Janina Haszczyc – Piekiełko; Anna i Józef Opioła, Irena i Józef Hojda, – Załpa; Krystyna Klimek, Anna Golonka, Danuta i Stanisław Jędrzejek, – Łososina Górna; Joanna i Sławomir Tabor – os. Zielone; rodz. Bokowy – ul. Zarębki;

11. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. + Maria Golonka z Zarębek.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.