Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 8 grudzień

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej Ojczyźnie jest to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Można złożyć ofiary do puszek.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • W piątek – św. Łucji, dziew. i męcz
  • W sobotę – św. Jan od Krzyża, dr Kościoła.

3. Jak co roku są do nabycia świece w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Koszt świecy wynosi 5 zł.

4. W dniach od 9 do 19 grudnia br. w sklepach „Centrum” i „Spar” zostanie przeprowadzona akcja „Kilo” przez Caritas i młodzież naszej szkoły. Kupując towar można przekazać dar na rzecz potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” pełny tekst adhortacji papieża Franciszka

6. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele parafialne. Wyrażamy tez wdzięczność tym wszystkim którzy zorganizowali w naszym punkcie katechetycznym akcje „Szlachetna paczka” oraz tym którzy z całego powiatu Limanowskiego przyzwolili te paczki.

7. Na cele parafialne: rodz. Smotrów i Biernatów z Rysiówki, Stanisława i Zbigniew Sroka- oś. Zielone, Helena i Stefan Wątrobowie, rodz. Rozumów, Tadeusz i Marianna Wójtowicz, jedna anonimowa – Młynne.

8. Stowarz. Rodzin Katolickich sprowadzi kolejną transzę żywności, która wydawana będzie w czwartek od godz.16.00 do 18.00 oraz w piątek o godz. 9.00 do 12.00.

9. Spotkania: ministranci w czwartek godz. 1600, lektorzy w piątek godz. 1600, Grupa misyjna w czwartek godz. 16.00, DSM – w środę o godz. 1615, Grupa Apostolska – w piątek po wieczornej Mszy Świętej

10. Zapraszamy na spotkanie dzieci i rodziców klas II w piątek o godz. 16.30 w Młynnem, a w Łososinie o godz. 17.00.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michała Łąckiego z Walowej Góry. Dobry Jezu…

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.