Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 15 grudzień

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Gaudete” – radujcie się. Nazwa pochodzi stąd, że przyjście Jezusa jest już bliskie i należy się radować.

2. Znakiem bliskiego przyjścia Jezusa jest rozpoczynająca się jutro Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. W te ostatnie dni przed świętami zapraszamy do licznego i żywego udziału w Roratach.

3. W piątek dzień spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii. Łososina Górna: Rozpoczęcie spowiedzi o 900. Przerwa w spowiedzi od 1000. Od 1030 ciąg dalszy spowiedzi do 1200. Po południu spowiedź od 1400 do 1600. Następnie od 1630 do 1700. Młynne 830 do 1000 i popołudniu 1500do 1630.

4. W sobotę od godz. 800 pojedziemy do chorych, których odwiedzamy za racji
I piątku oraz tych, którzy zostaną dodatkowo zgłoszeni w zakrystii.

5. Spotkania i zbiórki: w czwartek o godz. 1530 – ministranci i lektorzy, grupa misyjna o godz. 1600, DSM w środę o 1615.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta z kolędami i pastorałkami.

7. Na cele parafialne: Maria i Ryszard Wróbel – ul Łososińska, Anna i Stanisław Dudek – ul. Bednarzy, Magdalena i Wojciech Szewczyk, Ewa i Zbigniew Ryś – ul. Rupniowskiego, Sławomir i Irena Dudek

Na Młynne: Dorota Pietroń, rodzina Wątrobów, Ewa i Wojciech Jędrzejek, Tadeusz Guzik, Marek i Wanda Odziomkowie.

8. Pamiętajmy o świecach Caritasowych tak, aby na każdym stole wigilijnym była ta wyjątkowa świeca, są one jeszcze do nabycia

9. Przypominamy o opłatkach, które są do nabycia w zakrystii u pana kościelnego. Ofiara złożona przy tej okazji, jest wynagrodzeniem za jego solidną pracę.

10. W najbliższych dniach strażacy z OSP Łososina Górna będą rozprowadzać kalendarze strażackie.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.