Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 3 listopad

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – wsp.. Karola Boromeusza, bpa
  • Sobota – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto

2. We wtorek rozpoczną się na terenie naszej parafii miejskie uroczystości święta narodowego. O godz. 1100 będzie Msza św. , a po niej apel poległych i ceremonia składnia wieńców pod pomnikiem legionistów w parku obok kościoła. Poświęcimy czwartą urnę z ziemią wołyńską przywiezioną z Porycka. Serdecznie zapraszamy na powyższą uroczystość.

3. Serdecznie dziękujemy rodzinie Ryszarda i Cecylii Rysiów za kwiaty do kościoła i na cmentarz. Ponadto dziękujemy: panu Pawłowi Sajdakowi za zorganizowanie nagłośnienia na cmentarzu, oraz wszystkim za zaangażowanie się w przygotowanie parafialnego odpustu, a szczególnie niosącym feretrony, sztandary i baldachim. Specjalne podziękowania kierujemy do druhów z OSP w Łososinie Górnej za sprawne kierowanie ruchem przy cmentarzu.

4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800 oraz składka na cele parafialne.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. o nawróconych w ostatnim momencie. Historie o wielkiej mocy modlitwy oraz Bożym miłosierdziu.

6. Spotkania i zbiórki: Lektorzy – w środę po Mszy Świętej, Ministranci – w piątek po Mszy Świętej,DSM – w środę o godz. 1615, Grupa misyjna – czwartek 1600, Grupa Apostolska – w piątek po Mszy Świętej.

7. Przekazano intencje Mszy Świętych za śp. + Bronisława Krajewskiego –
33 intencje. Odprawia ks. prof. Jerzy Smoleń – KUL, 27 int. odprawia ks. Prałat Jan Wątroba, 14 int. odprawia ks. Prałat Władysław Bulanda

8. Na cele parafialne złożyli ofiary: Władysław Piwko – Gizówka, Anna Ryś, Barbara Król – ul. Młyńska, rodzina Ociepków – ul. Starodworska, Maria i Władysław Kita – Makowica, Rodzina Michurów – Młynne, Ignacy i Maria Raczek – Młynne, Rodzina Załubskich – Załpa, Dorota i Stanisław Golonka – ul. Wyspiańskiego oraz jedna ofiara anonimowa ze Sowlin.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Marię Szczęsną z ul. Drzewnej.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.