Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 24 listopad

1. Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś też obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej. Członkom tej wspólnoty w naszej parafii serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie w życie wspólnoty a szczególnie za czuwanie nad religijnym wymiarem uroczystości patriotycznych. Również Liturgiczna Służba Ołtarza dziś obchodzi święto patronalne. Niech członkowie Służby Ołtarza cenią sobie tą godność, a młodzieży życzymy pełniejszego zaangażowania w życie religijne wspólnoty parafialnej.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Sobota – święto św. Andrzeja Apostoła

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa, ale też czas zadumy, nawrócenia i pokuty. Staramy się w tym czasie nie urządzać zabaw i dyskotek. Niech o tym pamiętają ci, którzy urządzają tzw. „Andrzejki.” – Adwent rozpoczyna się o północy z soboty na niedzielę. Przez cały Adwent roraty w dni powszednie w kościele w Łososinie o 630, a po południu o godz. 1700 dla dzieci. W Młynnem roraty będą według niezmienionego programu: w dni powszednie: poniedziałek, środa, piątek i sobota o 1630, a we wtorek i czwartek o 700. Dzieci też prosimy o przychodzenie z lampionami. Dzieci na wieczornej Mszy św. będą losować figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2014. Ponadto jest „Niedziela” i „Źródło”.

5. Przekazano intencje Mszy Świętych: 20 intencji za śp. + Sabinę Dudek – odprawia ks. Prałat Stanisław Łabędź w Pasierbcu.

6. Na cele parafialne złożono ofiary: Renata i Marek Michalik, Stanisław Gwiżdż

7. Spotkania i zbiórki: ministranci w piątek godz. 1600, Grupa misyjna w czwartek godz. 1600, DSM – w środę o godz. 1615, Grupa Ap. – w piątek po wieczornej Mszy.

8. We wtorek przez teren naszej parafii będzie przejeżdżał samochód kaplica z obrazem Jezusa Miłosiernego. Z Bazyliki Limanowskiej wyjedzie ok. godz. 1630, gdyż o godz. 1700 przewidziane jest powitanie w Nowym Rybiu. Zwyczajem innych parafii chciejmy powitać obraz trzymając w dłoniach lampiony wzdłuż drogi od Ronda na Wesołej do Piekiełka. Zapraszamy do wzięcia udziału w powitaniu obrazu Jezusa Miłosiernego. Ks. Adam będzie jechał powoli z kaplicą i zajedzie na chwilę przed Kościół, gdzie w oczekiwaniu odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia

9. W środę po Mszy św. spotkanie Caritasu.

10. Za tydzień składka na cele parafialne.

11. We Wtorek o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb + Śp. Walentego Nowaka z Koszar.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.