Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 17 listopad

1. Dzisiejsza niedziela w Polce przeżywana jest pod znakiem solidarności z poszkodowanymi na Filipinach, przez tajfun Haiynan Biskup tarnowski Andrzej Jeż zachęca do włączenia się w ogólnopolską modlitwę i duchową jedność z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Konkretne wsparcie w tym dniu postarajmy się wyrazić również poprzez zbiórkę do puszek w naszych świątyniach

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy

  • Poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, męcz. i dziew.:
  • Wtorek – wsp. Bł. Salomei
  • Środa – wsp. Św. Rafała Kalinowskiego
  • Czwartek – wsp. Ofiarowania NMP
  • Piątek – wsp. Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej
  • Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w tym dniu zakończymy Rok Wiary.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. o posłudze egzorcystów w naszym kraju. W „Małym Gościu” jest adwentowy lampion do samodzielnego złożenia. Ponadto jest „Niedziela” i „Źródło”.

4. Na cele parafialne: Marian Abram z ul. Młyńskiej, Edyta i Krzysztof Iwan, rodz. Kosiarskich – Koszary; rodz. Włodarczyków, Stanisława i Józef Szewczyk ul. Bednarzy, rodz. Matrasów z Uboczy, Andrzej Krajewski – Walowa Góra; na Młynne-Józef Guzik, Halina i Jan Ryś, Lidia i Józef Kulig.

5. We wtorek na godz. 1700 zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, na Msze św. i następnie spotkanie.

6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich sprowadzi kolejną transzę żywności, która wydawana będzie w czwartek tj. 21. XI. od godz.16.00 do 18.00 oraz w piątek o godz. 9.00 do 12.00.

7. Zapraszamy na spotkanie dzieci i rodziców klas II w środę o godz. 16.30 w Młynnem, a w Łososinie w piątek o godz. 17.00.

8. W sobotę tj. 23 listopada zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną św. Ojca Pio. O godz. 1630 różaniec, a 1700 Msza Święta.

9. Spotkania i zbiórki:

Lektorzy w środa po Mszy św., ministranci w piątek godz. 16.00,Grupa misyjna w czwartek godz. 16.00, DSM – w środę o godz. 1615, Grupa Apostolska – w piątek po wieczornej Mszy Świętej

10. W imieniu druhów OSP w Łososinie Górnej dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji oddawania krwi w ubiegłą niedzielę.

11. Dziś pożegnaliśmy śp+ Sabinę Dudek z ul. Łososińskiej

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.