Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 10 listopad

XXXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie.

2. Jutro będziemy przeżywać 95 – tą rocznicę odzyskania Niepodległości.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Marcina z Tours, bpa
  • Wtorek – św. Jozafata, bpa i męcz.
  • Środa – pierwszych męczenników polskich

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. o tym czym jest „czyściec?”

6. Przekazano intencje Mszy Świętych: Za śp. + Bronisława Krajewskiego – 17 intencji, za + Antoniego Zelka – 13 intencji, i gregorianka za + Rozalię Kubatek. Powyższe intencje odprawia O. Bogdan Adamczyk na Słowacji.

7. Na cele parafialne złożono ofiary: Jadwiga i Krzysztof Kociołek – ul. Rolnicza

8. Spotkania i zbiórki: Lektorzy – w środę po Mszy świętej, DSM – w środę o godz. 16:15, Grupa misyjna – w czwartek o 16.00, Grupa Apostolska – w piątek po wieczornej Mszy Św.

9. Przypominamy o dzisiejszej akcji krwiodawstwa w remizie OSP Łososina Górna do godz. 13.00

10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum będzie w piątek o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa wraz z rodzicami.

11. W środę o godz. 18.15 na Mszy świętej wraz z księżmi z dekanatu polecać będziemy zmarłych kapłanów z dekanatu ujanowickiego. Zapraszamy na modlitwę.

12. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali uroczystości związane z Świętem Narodowym, a więc Akcji Katolickiej, Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkól nr 1, ZSS nr 4, Szkole Podstawowej w Młynnem jak również młodzieży i dzieciom z tych szkół, Kołu Gospodyń Wiejskich za dobry poczęstunek, druhom z OSP Łososina Górna, wszystkim delegacją oraz tym którzy brali udział w tej Uroczystości.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.