Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 27 październik

1. Dziś wspominamy dzień, kiedy nasz kościół został konsekrowany i przeznaczony do kultu. Wyrazem wdzięczności za dar naszej liczącej ponad 500 lat świątyni jest uroczyste Magnificat, które śpiewaliśmy po Komunii św.

Dziękujemy też Bogu za nowy kościół rektoralny ku czci św. Maksymiliana w Młynnem.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne przygotowujące nas do odpustu. Szczegółowy program w gablotach i na naszej stronie parafialnej. Rekolekcje poprowadzą ks. Saletyni.

3.W czwartek ostatni wspólny Różaniec w październiku.

4. W piątek przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych – nasze święto patronalne i główne wezwanie parafii. Do południa Msze św. o godz. 700,900,1100. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Antoni Gabryś, przygotowujący się do wyjazdu na misje. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów. Do udziału w tym święcie serdecznie zapraszamy parafian i gości. Po Mszy św. o godz. 1100pójdziemy z procesją na nowy cmentarz. Natomiast po południu o godz. 1330będą nieszpory w kościele w Łososinie, a po nich wyruszy procesja na stary cmentarz i tam około 1430 Msza św. W czasie tej Mszy św. będzie składka na tacę na potrzeby WSD w Tarnowie. Na ten cel będzie również możliwość złożenia ofiar do puszek dziś przy odwiedzinach cmentarzy. Udając się we Wszystkich Świętych na stary cmentarz prosimy o zaparkowanie samochodów na parkingach obok kościoła, a przyjeżdżających od Młynnego na starym boisku sportowym – tam część boiska jest już wykoszona. O pomoc w pokierowaniu ruchem prosimy Straż Pożarną.

5. W sobotę Dzień Zaduszny – I sobota miesiąca. Msze św. będą w Łososinie: o godz. 630, 800, 1100 i 1700, aw Młynnem: o godz. 700, 1000, 1630

6.W dzień Wszystkich Świętych od południa i przez cały Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za odwiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz, wierzę w Boga i jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych przez papieża. Najważniejszym warunkiem jest Komunia św. oraz wolność od przywiązania do grzechu. Podobny odpust można uzyskać przez oktawę Dnia Zadusznego za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych na cmentarzu.

7. W I sobotę zapraszamy na godz. 800 na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP.

8. Przez cały listopad wypominki przy wieczornym nabożeństwie oraz w niedziele przy Różańcu.

9. Na Cele parafialne złożono ofiarę: Elżbieta i Tadeusz Leśniak, ul. Drożdża, Stanisław Smoter, Koszary, Maria i Czesław Łąccy, Walowa Góra; na Młynne- rodz. Gołębiów, Kunegunda Jurek, młynne.

10. Przekazaliśmy 28 int. pogrzebowych + Bronisława Krajewskiego, odprawia O. Tomasz Bajda w Łodzi

11. W czwartek udamy się do chorych od godz. 800 zarówno tych z I Piątku jak i nowych. Prosimy zgłaszać w zakrystii.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.