Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 13 październik

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Papieski oraz Dzień Maryjny w roku wiary. W łączności z Ojcem Świętym po Mszach Świętych dokonamy zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu NMP. W przedsionkach są wystawione puszki na ofiary, które wspomogą młodzież z fundacji Jana Pawła II.

2. W tym tygodniu wspominamy:

  • Wtorek – św. Teresa od Jezusa
  • Środa – św. Jadwiga Śląska
  • Czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego
  • Piątek – święto Św. Łukasza Ewangelisty

3. Wszystkim Nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. Jutro o godz. 900 Msza św. w intencji społeczności szkolnej, której patronuje św. Jan z Kęt.

4. Spotkania i zbiórki: Aspiranci – w czwartek po różańcu. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 1100. Ministranci – w środę po różańcu, DSM – w środę o godz. 1615, Grupa misyjna – czwartek 1600, Grupa Apostolska – w piątek po wieczornej Mszy Świętej

5. W piątek swoje imieniny przeżywać będzie ks. Łukasz. Z tej okazji życzymy Solenizantowi zdrowia, wielu łask od Boga samego oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej, Łososińskiej Pani. Msza Święta w intencjach ks. Łukasza będzie sprawowana w piątek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Również w piątek swój dzień ma Służba Zdrowia. Wszystkim pracownikom Służby zdrowia z naszej parafii życzymy opieki św. Łukasza, wielu łask od Boga, zdrowia oraz siły w niełatwej posłudze chorym i cierpiącym.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. o zawierzeniu świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża Franciszka.

8. Bóg zapłać za ofiary na zakupienie opału na zimę do naszych kościołów. Za tydzień ostatnia składka na opał.

9. Na cele parafialne złożyli ofiary: Tomasz i Elżbieta Malec, Czesława i Czesław Malec – Koszary, Aniela i Stanisław Wątroba – ul. Starodworska, jedna ofiara z Osiedla Zielonego. Młynne: Julian Jelonek, Cecylia i Józef Sikora, Teresa Pytel, Janina i Janusz Mrożek, Halina Pasionek, Danuta i Tadeusz Grabiasz, rodzina Sajdaków.

10. Za tydzień, w niedzielę 20 października, odbędzie się w Bochni Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i dobro rodziny. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie marszu.

11. Przekazano intencje Mszy świętych: 22 intencje za śp. + Józefa Sędzika odprawia ks. Kazimierz Dudzik, 30 intencji za śp. + Bronisława Krajewskiego odprawia ks. Tadeusz Sępek w Brazylii.

12. W przyszłą niedziele będziemy obchodzić Niedziele Misyjną.

13. Szpital Powiatowy w Limanowej zaprasza na „Białą Sobotę” 19 października 2013r. w godz. 1000 – 1300. Szczegóły w gablotach.

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. + Bronisław Krajewski z Walowej Góry.