Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 29 wrzesień

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – Św. Hieronima
  • Wtorek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • Środa – Św. Aniołów Stróżów
  • Piątek – wsp. Św. Franciszka z Asyżu
  • Sobota – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej

2. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. O godz. 1700 Msza św. a po Mszy różaniec. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież. Przypominamy, że od jutra następuje zmiana godziny Mszy św. na godz. 1700 w dzień powszedni, a w niedzielę o godz. 1630 w Łososinie, a w Młynnem Msza w dzień powszedni o 1630.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym co dokładnie powiedział papież Franciszek, udzielając wywiadu jezuickim czasopismom.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w środę i czwartek – dzieci, w Młynnem od 1600, a w Łososinie 0d 1630, natomiast w piątek – dorośli. Do chorych udamy się w piątek od 730. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami w piątek o godz. 1800.

5. Zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na nabożeństwo połączone z wręczeniem różańców: W Młynnem we wtorek o 1630, a w Łososinie w środę o godz. 1700.

6. W czwartek na godz. 1600 zapraszamy na Adorację przygotowującą naszą parafię do peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego.

7. W sobotę o godz. 800 udamy się do Porąbki Uszewskiej na spotkanie nauczycieli i wychowawców.

8. W przyszłą niedzielę procesja różańcowa w Łososinie: o godz. 1100 suma, a po niej procesja do 5-u ołtarzy. O udział prosimy członków Żywego Różańca oraz Stowarzyszenia, Służbę Liturgiczną i DSM i Grupę Misyjną.

O przygotowanie ołtarzy prosimy Róże:

  • 1. Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Zofii Bubula
  • 2. Róża Matki Bożej Pocieszenia – Michaliny Kruczek
  • 3. Róża Miłosierdzia Bożego – Haliny Jajeśnica
  • 4. Róża Św. Kingi – Joanny Sędzik
  • 5. Róża Św. Faustyny – Janiny Rozum

Nastawy przygotowujemy w ramach parafii; róże przygotowują obrusy, dywany
i kwiaty. Złożenie całości w sobotę od godz. 1500.

9. Spotkania i zbiórki: Lektorzy – w czwartek po Mszy św., Grupa misyjna – czwartek 1630, DSM – w środę o godz. 1600

10. Serdecznie prosimy o pomoc w zakupieniu opału na zimę do naszych kościołów. Przez najbliższe trzy niedziele będzie składka na opał. Już dzisiaj dziękujemy.

10. Na cele parafialne złożono ofiarę: Joanna i Sławomir Tabor – Osiedle Zielone

11. Przekazano intencje Mszy Świętych: 2 Msze gregoriańskie za + Antoniego Zelka i + Marię Kubatek oraz 8 intencji za + Marię Kubatek. Odprawiają Ojcowie Kapucyni w Sędziszowie Małopolskim.

12. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu np. zużyte komputery, drukarki, TV, pralki, odkurzacze itp. W naszej parafii „elektrośmieci” składane będą w najbliższy piątek w godz. od 800 do 1100 na placu przed domem parafialnym. Za środki z utylizacji powyższego sprzętu pomagamy Kościołowi w Afryce m.in. w budowaniu szkół i szpitali. Szczegóły w gablocie i na ulotkach.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.