Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 28 lipiec

XVII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. Tradycyjnie już każdego roku sierpień jest ogłaszany przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości. Na stoliku obok prasy jest wystawiona księga trzeźwości. Prosimy o wpisy tych, którzy zdecydowali się zachować całkowitą abstynencję od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu.

2. W liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – wsp. św. Marty
  • Środa – wsp. św. Ignacego Loyoli, prezbitera
  • Czwartek – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego. W tym dniu przypada także 69 rocznica Powstania Warszawskiego.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym możemy przeczytać m.in. o kaplicy Bożego Miłosierdzia oraz budowie Centrum Miłosierdzia w Korei Południowej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek (dla dzieci szkolnych) i piątek (dorośli) w Młynnem od 17:00, a w Łososinie od 17:30. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8:00. W sobotę o godz. 8:00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

5. Wyrażamy wdzięczność pewnej rodzinie z Młynnego za ufundowanie i wykonanie kratek (wycieraczek do butów) przy wejściach do kościoła.

6. Przekazano int. mszalne: 40 int. +Wiesława Święcha odprawi ks. Grzegorz Dziedzic, 30 int. +Józefa Sędzika odprawi ks. Grzegorz Koza

7. Przypominamy, że można się jeszcze zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

8. Na kostkę do parku ofiarę złożyli: rodzina Zoniów – Zarębki; Anna i Zdzisław Czech – ul. Drożdża oraz pewna rodzina z os. Zielonego

Na wymianę dachu w Młynnem: rodzina Suchodolskich, Franciszek Rozum, Maria i Waldemar Golonka, Mirosława i Zbigniew Tatkowscy, Anna i Mateusz Bulanda – Młynne.

9. Zachęcamy do modlitewnej łączności z papieżem Franciszkiem i uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. O godz. 14:30 w TV Trwam oraz od 14:50 TVP1 będzie transmisja mszy św. i modlitwy Anioł Pański.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać
i życzymy dobrego dnia.