Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 9 czerwiec

X Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Wtorek – wsp. Św. Barnaby Apostoła
  • Środa – wsp. Bł. Męcz. Romana Sitki
  • Czwartek – wsp. Św. Antoniego z Padwy
  • Piatek – wsp. Bł. Michała Kozala
  • Sobota – wsp. bł. Jolanty, zakonnicy

2. W trzecią niedzielę czerwca po raz kolejny będziemy obchodzić Diecezjalne Święto Rodziny. Serdecznie zapraszam przedstawicieli rodzin ze wszystkich parafii na wspólne świętowanie do Starego Sącza, w niedzielę 16 czerwca. Najważniejszym punktem tego spotkania będzie uroczysta Masza święta o godz. 11.00, sprawowana na Ołtarzu Papieskim. Radość wspólnego świętowania przedłużymy w tradycyjnym już Festynie Rodzinnym.

3. Kościół tarnowski będzie obchodził w najbliższą środę srebrny jubileusz kapłaństwa swego arcypasterza – biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu. Za dar kapłaństwa biskupa Andrzeja, dziękować będziemy Bogu podczas Mszy świętej w tarnowskiej Katedrze 12 czerwca o godz. 12:00.

4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie 13.06. tj. czwartek o godz. 18.00. nabożeństwo poprowadzi ks. Wojciech Lech wikariusz z Podegrodzia.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym m.in. seria 3-minutowych filmów wyjaśniających katechizm na DVD

6. Spotkanie SRK 11 czerwca tj. wtorek po Mszy wieczornej.

7. Na kostkę w parku zostały złożone ofiary: Krystyna Klimek – Łososina Górna, rodz. Pytlów z Dzielca,Agata i Dariusz Kurczab, Maria i Henryk Dunikowscy – Koszary; Joanna i Józef Kasińscy – Piekiełko, rodz. Jajeśniców z Załpy, Witold i Elżbieta Koza ul. Wyspiańskiego, rodz. Widłów ul. Prusa, Bożena i Stanisław Król ul. Prusa, rodz. Gizów ul. Tarnowska, Danuta i Józef Stępka ul. Zarębki, Teresa i Stanisław Wątroba ul. Starodworska, jedna anonimowa.

Na wymianę dachu w Młynnem: Iwona i Paweł Michura, Irena i Władysław Bołoz, rodz. Gizów, Władysław Jędrzejek, rodz. Adamczyków, Zofia i Piotr Kolawa – Młynne

8. Dyrekcja ZSS nr 4 w Limanowej przypomina o wywiadówce w dniu 10 czerwca tj. poniedziałek Godz. 1530 klasy I – VI SP, a o godz. 1600 klasy I- III Gimnazjum.

9. Przekazano 23 int. pogrzebowe + sp. Teresę Giza odp. Ks. Radosław Słowik – Szczepanowice

10. 2 lipca br organizowana jest 76 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Zapisy dla chętnych w zakrystii.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Pachowicz z Młynnego.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego dnia.