Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 5 maj

VI Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca maja. Jest to niedziela adoracyjna. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

2. W środę przypada Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. Głównego Patrona naszej Ojczyzny i naszej Diecezji. Jest to dzień Imienin Ks. Proboszcza, któremu z tej okazji życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

3. Trwa „Biały Tydzień”. Zapraszamy dzieci I – Komunijne wraz z rodzicami na godz. 1800. A w Młynnem o godz. 1700

4. Za tydzień w niedziele o godz. 1100 rocznica I Komunii św. klas III. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 1600. Natomiast w czwartek o godz. 1645 próba dzieci rocznicowych. Zapraszamy.

5. We wtorek po nabożeństwie majowym DSM przedstawi spektakl „Ziarnko”. Serdecznie zapraszamy. Próba dla DSM we wtorek o godz. 1645.

6. Zarząd OSP W Łososinie Górnej zaprasza Druhów na obchody „Dnia Strażaka” 11 maja tj. sobota. Uroczysta Msza św. o godz. 1800 w intencji zmarłych Druhów. Zbiórka godz. 1730 Prosimy o obecność, ponieważ będą wręczane odznaki za wysługę lat.

7. Na kostkę zostały złożone ofiary:

  • jedna anonimowa,
  • Małgorzata i Zbigniew Witkowscy ul. Tarnowska,
  • Helena i Jerzy Dutka – Łososina Górna,
  • Rodzina Matrasów z Koszar,
  • Józefa i Leopold Duchniakowie – Koszary

Na wymianę dachu w Młynnem:

  • Rafał Jasica, Marian Domiter, Młynne

8. Za tydzień w II niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800.

9 Świeccy z całej Polski podjęli inicjatywę zmiany prawa aborcyjnego. Komitet „Stop aborcji!” wniósł do Sejmu obywatelski projekt ustawy, którego celem jest zakaz zabijania dzieci podejrzanych o choroby genetyczne. 19 maja odbędzie się ogólnopolska akcja zbierania podpisów poparcia pod tym projektem. Również w naszej parafii parafii będą listy do podpisania. Potrzebny jest numer PESEL.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym czym jest przebaczenie.

11. Duszpasterstwo Młodzieży Dekanatów: Ujanowickiego, Limanowskiego i Tymbarskiego serdecznie zaprasza wszystkich Młodych na Międzydekanalną Majówke na szczycie Góry Paproć, która odbędzie się 11 maja w sobotę. Szczegółowe informacje w gablocie.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + śp. Teresę Giza z ul. Drzewnej, śp. Mariannę Gąsiorek z Piekiełka a jutro o godz. 1500 pogrzeb śp. Józefa Matrasa z Załpy.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać
i życzymy dobrego dnia.