Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 26 maj

Uroczystość Trójcy Świętej

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej i jednocześnie uroczystość prymicyjną naszego rodaka ks. Piotra Maśnicy. Wczoraj o godz. 900 w Katedrze Tarnowskiej przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Ks. Prymicjant został posłany do parafii Stróże. Życzymy Ks. Piotrowi wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

2.W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto, w którym Kościół oficjalnie i uroczyście wyznaje wiarę w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Msze św. w tym dniu w naszej parafii będą w następującym porządku:

  • a. W Łososinie 6.30, 8.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy. o 1730 ostatnia Msza Święta.
  • b. W Młynnem Msze św. będą o godz. 700 i o 900 z procesją do czterech ołtarzy.

O przygotowanie ołtarzy w Łososinie prosimy:

  • – pierwszy przy figurze Matki Bożej: grupa modlitewna św. Ojca Pio
  • – drugi w kaplicy Bł. Zefiryna – Akcja Katolicka
  • – trzeci w kaplicy Bł. Jana Pawła II – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  • – czwarty na ołtarzu polowym – Młodzież.

Hasła które zostaną umieszczone na poszczególnych ołtarzach zostaną przygotowane. Będzie je można odebrać na plebanii w środę. Przygotowujący ołtarze postarają się o kwiaty, brzezinę, obrusy czy dywany. Nastawy przygotują pracownicy parafialni. Złożenie całości we środę od godz. 1500 . Kwiaty, obrusy i dywany wystarczy w Boże Ciało na godzinę przed Mszą św. Na procesję przygotowujemy feretrony i sztandary. Dziewczęta prosimy o sypanie kwiatów, chłopców o udział w procesjach z dzwonkami. W Młynnem Straż Pożarną prosimy w Boże Ciało o przypilnowanie porządku i odpowiedniego parkowania, tak aby nie zastawiać drogi procesyjnej. W Boże Ciało składka jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne. Natomiast w przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafialne.

3. Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. procesje Eucharystyczne. W przyszłą niedziele procesja w Łososinie będzie o godz. 1700 złączona z nabożeństwem czerwcowym, a w Młynnem po Mszy św. o godz. 1000 .

4. Na kostkę zostały złożone ofiary: Maria i Rafał Kaptur, Czesława Bugańska – Piekiełko,

Na wymianę dachu: Mieczysław i Mirosława Papież – Młynne.

5. We wtorek spotkanie Caritasu po Mszy św. wieczornej. Natomiast w środę o godz. 1700 spotkanie aspirantów.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o nowej tradycji – wieczornych koncertach uwielbieniowych w Boże Ciało. Przypominamy, że trwają zapisy na koncert w Rzeszowie.

7. Przekazano intencje Mszy Świętych: 3 msze św. gregoriańskie: + Teresa Giza, + Marianna Gąsiorek, + Stanisław Bubula oraz 23 intencje – Antonina Ryś, 20 intencji – Kazimierz Dudek, 22 intencje – Mirosław Rosiek, 24 intencje – Rafał Deska. Powyższe intencje odprawiają Ojcowie Kapucyni z Sędziszowa Małopolskiego.

8. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa w kaplicy na Paproci. Prosimy o pojazd w każdą niedzielę.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Stefana Śmiałka z Załpy.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego dnia.