Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 19 maj

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i tym samym kończymy okres wielkanocny.

2. W tym tygodniu wspominamy:

  • Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu Msze św. w parafii: w Łososinie o godz. 6.30, 9.30 i 18.00 na Starym Cmentarzu, a w Młynnem o godz. 800.

3. Za tydzień w Uroczystość Trójcy Świętej przezywać będziemy uroczystość prymicyjną naszego rodaka ks. diakona Piotra Maśnicy. W sobotę o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej przyjmie święcenia kapłańskie. O godz. 17.00 powitamy go w Młynnem przed kościołem. Następnie Prymicjant przejedzie do kościoła parafialnego, gdzie ok. godz. 17.45 odprawi nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy na powitanie i majówkę. Uroczysta Msza Święta Prymicyjna w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy o dekorację drogi w czwartek po południu. Prosimy o zabranie krzyży i udekorowanie ich jedliną i kwiatami.

4. W tym miesiącu zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupę modlitewną św. Ojca Pio w środę tj. 22 maja na godz. 1730. Środowe nabożeństwo prowadził będzie ks. egzorcysta Janusz Faltyn. Nabożeństwo będzie połączone z modlitwą o uwolnienie.

5. Na kostkę zostały złożone ofiary: Henryk Matyszczak – ul. Drożdża, Rozalia Dusza – ul. Młyńska, Halina i Edward Kalisz – Piekiełko

Na wymianę dachu: Rodzina Nowaków, Rodzina Gizów, Barbara i Leszek Twaróg, Adela i Mirosław Zamora – Młynne.

6. Zbiórka lektorów w czwartek o godz. 1630.

7. W poniedziałek spotkanie Caritasu po Mszy św. wieczornej.

8. Dzisiaj SRK zbiera podpisy pod projektem „Stop Aborcji”.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o nowym święcie Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które obchodzić będziemy w tym roku po raz pierwszy

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Adelę Giza z Dzielca oraz śp. Władysława Pytla z Młynnego.