Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 7 kwiecień

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Obchodzimy dzisiaj Diecezjalny Dzień Caritas. Wszystkim pracującym na rzecz tego dzieła składamy serdeczne Bóg Zapłać.

2. Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczamy na cele parafialne.

3. Kalendarz liturgiczny: Jutro przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która została przeniesiona z Oktawy Wielkanocnej. Najbliższa niedziela będzie niedzielą biblijną.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in. historia małżeństwa, które odnalazło Bożą miłość w trudnych doświadczeniach życiowych.

5. Przypominamy, że wyjazd do Łagiewnik dzisiaj o godz.. 1300 spod kościoła.

6. Na kostkę w parku zostały złożone ofiary: Janusz i Halina Golonka – Koszary, Barbara i Antoni Ryś – Walowa Góra, Barbara i Józef Amanowicz – ul. Reymonta, Stanisław Golonka – ul. Drzewna, Bogumiła i Grzegorz Kuchta – ul. Łososińska,

7. Przekazane intencje Mszy Świętych:
+ Jan Zelek – 38 intencji odprawia ks. Kazimierz Dudzik; Lublin
+ Rafał Deska – 40 intencji odprawia ks. abp. Henryk Nowacki; Szwecja

8. W środę odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami w Młynnem o godz. 1730.

9. W piątek 12 kwietnia przypada szkolna uroczystość patriotyczna, której od lat patronuje Akcja Katolicka. Jak co roku rozpoczyna się ona Mszą Święta o godz. 900,  po której ma miejsce złożenie kwiatów pod pomnikiem. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę podczas której będziemy modlić się w intencji ofiar Katynia i katastrofy pod Smoleńskiem.

10. Telewizja Polska, Oddział w Krakowie zrealizowała program dotyczące naszej parafii z cyklu „Parafia z sercem”. Emisja tego programu będzie miała miejsce w środę tj. 10 kwietnia o godz. 1715, w sobotę tj.13.04 o godz. 1905, niedziela tj. 14.04 o godz. 1705.

11. serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki żywności, a więc członkom parafialnego Caritas oraz młodzieży gimnazjalnej. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym czasie podzielili się darem serca.

12. Sołtys i Rada Sołecka zaprasza mieszkańców sołectwa Koszary na zebranie, które odbędzie się w dniu 10.04. br. o godz. 1800 w budynku OSP w Łososinie Górnej.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać
i życzymy dobrego tygodnia.