Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 3 – 10 marzec

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za ofiary przygotowujące wizytację kanoniczną.

2. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – Święto Św. Kazimierza Królewicza.

3. Nasza parafia po 10 latach będzie przeżywać wizytację kanoniczną Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Przygotowaniem tej uroczystości będzie dzień skupienia połączony ze spowiedzią świętą.

Młynne

  • czwartek o godz. 16.00 spowiedź, godz. 16.30 Msza św.,

Łososina

  • piątek o godz. 16.00 – spowiedź, godz. 17.00 Msza św.

Ks. Biskup przyjedzie do nas w sobotę na godz. 15.00. Odwiedzi rodzinę wielodzietną, następnie osobę chorą, nawiedzi nasze cmentarze. O godz. 16.30 spotka się z nauczycielami w naszej szkole. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich nauczycieli uczących w naszych szkołach oraz w innych miejscowościach. Na godz. 17.30 zapraszamy całą parafię na powitanie Ks. Biskupa, które odbędzie się przed kościołem. Po tym powitaniu sprawowana będzie msza święta przez księży rodaków połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

W niedzielę zmiana nabożeństw: na godz. 7.00 zapraszamy Róże Żywego Różańca. Po Mszy św. Ks. biskup dokona zmiany tajemnic różańcowych. Na godz. 8.20 zapraszamy LSO, DSM, grupę misyjna, grupę młodzieżową oraz zespoły muzyczne. O godz. 9.00 będzie Msza św. z udziałem powyższych grup. O godz. 10.15 zapraszamy Radę Duszpasterską, Caritas, SRK, AK, Grupę modlitewną św. Ojca Pio i Wolontariat Maryjny. O godz. 11.00 Mszę św. odprawi Ks. Biskup w intencji całej naszej parafii. Wszystkie spotkania z Ks. Biskupem będą miały miejsce w domu katechetycznym.

O godz. 13.30 odbędzie się spotkanie ze wszystkimi grupami działającymi przy kaplicy rektoralnej w Młynnem. O godz. 14.00 msza św. z pożegnaniem Ks. Biskupa.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. film o dzieciństwie i młodości Josepha Ratzingera.

5. Od środy rozpoczynamy triduum dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież z rodzicami na godz. 1700.

6. W środę o godz. 1800 zbiórka dla lektorów młodszych i starszych celem ustalenia asyst w związku z wizytacją biskupa. Obecność obowiązkowa.

7. SRK sprowadzi kolejna transze żywności. Wydawanie według ustalonych zasad odbędzie się: 5 marca tj. wtorek od godz. 1530 – 1800 i 6 marca tj. w środę od godz.
900 – 1200.

8. Przekazano intencje; Msze Świętą gregoriańską + Jana Biernata odprawia ks. Grzegorz Dziedzic w Ekwadorze.

9. Na cele parafialne złożono ofiary: w Łososinie: Maria i Stefan Śmiałek – Załpa, Władysław i Maria Golonka – Dzielec, Elżbieta Kruczek – Młynne, Anna i Tomasz Saragata – ul. Drożdża, Krystyna i Ryszard Ewert – ul. Drzewna, Adam Surma – Koszary. Młynne: Stanisław i Genowefa Matlągowie, rodzina Wiktorów, Lidia i Zbigniew Jędrzejek – Młynne, Krystyna i Ryszard Ewert – ul. Drzewna.

10. Dyrekcja ZSS nr 4 w Limanowej ogłasza zapisy na rok szkolny2013/2014 do klasy I gimnazjum. Szczegóły w gablocie.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Mirosława Rośka z Młynnego, + Leszka Szczerbę z Koszar, a w Jeleniej Górze zmarł pochodzący z Koszar + Stanisław Szewczyk.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.