Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 17 marzec

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Za tydzień Niedziela Palmowa.W tym dniu składka przeznaczona jest WSD w Tarnowie. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. a konkurs o godz. 1100. W przyszłą niedzielę nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, natomiast o godz. 14.30 będzie Droga Krzyżowa Ojców Redemptorystów „Ślad losu” w wykonaniu chóru Velato z Limanowej, w którym uczestniczą nasi parafianie.

Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

2. W najbliższą niedzielę przy naszym kościele po raz drugi odbędzie się kiermasz wielkanocny. Na porannych Mszach będzie można kupić palmy oraz dekoracje wielkanocne. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na Caritas w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

3. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd do Tarnowa w Niedzielę Palmową z okazji święta młodych. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisy do środy w zakrystii.

4. Od niedzieli w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie ks. dyrektor RDN Małopolska Krzysztof Orzeł. Program rekolekcji podamy za tydzień. Rekolekcje poprzedzone będą Droga Krzyżową w Plenerze w najbliższy piątek o godz. 18.00. Nie będzie więc Drogi krzyżowej o godz. 15.30, 16.30.

5.W najbliższą sobotę o godz. 800 udamy się do chorych. Pojedziemy do tych, których odwiedzamy z ok. I piątku jak i do zgłoszonych w zakrystii.

6. W najbliższą sobotę tj. 23 marca zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną św. Ojca Pio. O godz. 1630 różaniec, a po nim Msza Święta.

7. Zachęcamy do nabywanie baranków wielkanocnych i świec. Koszt 5 zł. Ofiary przeznaczone są na fundusz pomocy biednym.

8. Zbiórka lektorów w czwartek o godz. 1630.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym dlaczego papiestwo jest czymś wyjątkowym?

10. Zostały przekazane intencje + Stanisław Stanisz 19 int. oraz + Franciszek Piechnik 22 int odprawia ks. Prałat Jan Wątroba. + Józef Twaróg 32 int. odprawia ks. Robert Kantor w Tarnowie.

11. We wtorek tj 19.03. zapraszamy SRK o godz. 17.00 Msza Święta a następnie spotkanie.

12. Uroczysta Msza św. w intencjach rzemieślników i przedsiębiorców z naszego regionu odbędzie się w Bazylice MBB w Limanowej we wtorek 19 marca o godz. 900.

13. Na kostkę złożono następujące ofiary: Stanisław Cichoń, Maria i Stanisław Golonka – Łososina Górna, Ewa i Roman Twaróg – Dzielec, Sylwia Smoter – Rysiówka, Rodzina Grysów – ul. Rolnicza, Maria i Stanisław Rozum – ul. Starodworska, Anna i Józef Opioła – Załpa, Tadeusz i Ewa Wójtowicz – Młynne, Janina Haszczyc – Piekiełko. Na dach w Młynnem: Andrzej i Paulina Wojsław, Władysław i Zofia Michura – Młynne, Bożena i Jan Matras – Makowica

14. Przypominamy o pielgrzymce parafialnej do Lichenia, Częstochowy i Niepokalanowa. Zapisy w zakrystii. Sam ks. Proboszcz chętnie uda się na nią o ile uzbieramy pełny stan w autobusie.

15. Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu i w przeżyciu wizytacji kanonicznej. Był to piękny czas spotkań i modlitw z Pasterzem naszej diecezji ks. Bp. Andrzejem Jeżem. Bóg zapłać.

Również serdeczne podziękowania kierujemy do rodziny Kęsków z Młynnego za odśnieżenie parkingów przykościelnych.

16. Przypominamy, ze Komunia św. dla uczniów klas II w Łososinie jest 3 maja o godz. 10.00, a w Młynnem 5 maja.

17. Zakupiliśmy nowy Obraz Jezu Ufam Tobie i Bł. Jana Pawła II oraz odnowiliśmy figurę św. Jana Nepomucena, Sam Bp Andrzej dokonał poświecenia wspomnianych obrazów i figury.

18. Dyrekcja ZSS nr 4 w Limanowej zaprasza rodziców uczniów naszej szkoły na wywiadówkę 20.03. tj. środa o godz.. 16.00.

19. Wójt gminy Limanowa zaprasza mieszkańców wsi Walowa Góra na zebranie, które odbędzie się w dniu 20 marca tj. środa o godzinie 17.30 w świetlicy Walowa Góra.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.