Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 17 luty

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu przypada:

  • Piątek – święto Katedry św. Piotra Apostoła

2. Przypominamy o Drodze Krzyżowej:

W piątek o 15.30 Droga Krzyżowa dla dzieci na zakończenie będzie udzielana Komunia św. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych, a po niej Msza Święta. O 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży. W niedzielę: Droga Krzyżowa o 15.00; o 16.00 Gorzkie Żale i po nich Msza św bez kazania.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. oświadczenie jakie papież złożył wobec Kolegium Kardynalskiego. Ponadto ile waży grzech – jak rozróżnić grzech ciężki od lekkiego.

4. Zostały przekazane Intencje Mszalne:

+ Kazimierz Dudek 35 int odprawia ks. Bogusław Połeć w Tarnowie, + Zbigniew Malec 31 int. odprawia ks. Tomasz Lelito w Tarnowie

5. Na cele parafialne zostały złożone ofiary: Na kostkę Wiesława i Stanisław Twaróg Łososina Górna, na Młynne Wiesława i Stanisław Twaróg Łososina Górna, Stanisława Jasica, Aleksander Wojtylak – Młynne.

6. Zapraszamy rodziców i dzieci klas drugich na spotkanie. W Łososinie w czwartek o godz. 1700, w Młynnem we wtorek o godz. 1545.

7. Spotkanie Rady Parafialnej w Młynnem w piątek o godz. 1800.

8. W najbliższą sobotę tj. 23 lutego zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną św. Ojca Pio. O godz. 1630 różaniec, a po nim Msza Święta.

9. Rada parafialna podjęła decyzję o kontynuowaniu składki budowlanej. Jak to było w zwyczaju ofiary składamy podpisane w kopertach 100 zł od rodziny. W związku z nie możliwością zaczęcia prac w parku część pieniędzy przeznaczymy na rozpoczęcie przebudowy parkingu wokół nowego cmentarza.

10. Spotkanie informacyjne na temat instalacji kolektorów słonecznych odbędzie się
21 lutego w budynku naszej szkoły. Szczegóły w gablocie.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Antoninę Ryś i śp. Kazimierza Dudka z Chomrania.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.