Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 20 styczeń

II Niedziela Zwykła

1. W Kościele powszechnym przeżywamy Tygodniową modlitwę o jedność chrześcijan.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – wspomn. św. Agnieszki
  • Czwartek – wspomn. św. Franciszka Walezego
  • Piątek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • Sobota – wsp. św. bpów Tymoteusza i Tytusa

3. W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę czyli wizytę duszpasterską rodzin. Dziękujemy za ludzką serdeczność, z którą się spotykaliśmy, a której przejawem były poczęstunki, a także ofiary pieniężne składane na nasze ręce. Z tych pieniędzy znaczną część przekazujemy na WSD w Tarnowie oraz na zabezpieczenie chorych księży emerytów. /jest to tzw. Caritas Kapłańska/ Część też przeznaczamy na potrzeby parafialne. W intencji wszystkich rodzin przez nas odwiedzonych zostanie odprawiona Msza św. 2 lutego o 700 w Młynnem a w Łososinie o godz. 630.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. wzruszająca opowieść o matce, która utraciła dziecko i doświadczyła czułej miłości Pana Boga.

5. W środę tj. 23 stycznia zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną św. Ojca Pio. O godz. 16.30 różaniec, 1700 Msz Święta. Na wspomniane nabożeństwa zapraszamy również członków Akcji Katolickiej, a następnie na spotkanie.

6. W najbliższą sobotę o godz. 1300 w domu parafialnym odbędzie konkurs kolęd
i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

7. Pożegnanie żłóbka w naszej parafii będzie w niedzielę o godz. 1530. Występować będą laureaci konkursu a także zespół młodzieżowy i kapela OSP Łososina Górna.

8. Na potrzeby parafialne złożyli ofiary: na kostkę: Stefan i Zofia Pachowicz, Piekiełko; Andrzej i Sabina Załubscy, ul. Starodworska; Janusz Wideł, ul. Szkolna; Ryszard Pławecki; jedna anonimowa, na dach do Młynnego: Barbara i Jan Bukowiec, Jadwiga i Zbigniew Domitrowie, Młynne.

9. Zostały przekazane intencje: 40 int. + Franciszek Piechnik odprawia ks. abp Henryk Nowacki – nuncjusz w Szwecji; 27 int. + Zofia Piechnik odprawia ks. rektor WSD w Tarnowie Jacek Nowak; 37 int. + Stanisław Stanisz odp. Ks. Piotr Osiński w Tarnowie

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.