Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 23 grudzień

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Rano o 600 Godzinki i w czasie Godzinek będzie możliwość spowiedzi dla tych, którzy wracają zza granicy na święta. Bezpośrednio po zakończeniu Godzinek Msza św. koncelebrowana. Wieczorem nie ma nabożeństw w kościele, bo w ten wieczór gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej, którą rozpoczynamy modlitwą i której najważniejszym akcentem jest łamanie się opłatkiem. O 2330 Jutrznia Adwentowa i o 2400 Pasterka. Na Pasterce tradycyjnie składka na Fundusz Ochrony Życia.

2.W Boże Narodzenie Msze św. według niedzielnego porządku. W Młynnem nie ma żadnych zmian godzin.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • W środę – Święto św. Szczepana – Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy poświęcenie owsa. Składka w tym dniu przeznaczona jest na UPJP w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu przeżywać będzie imieniny ks. Szczepan. Z tej okazji życzymy Solenizantowi zdrowia, wielu łask od Boga samego oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej, Łososińskiej Pani.
  • Czwartek – Święto św. Jana Apostoła Ewangelisty – poświęcenie wina
  • Piątek – Święto św. Młodzianków Męczenników
  • Niedziela – Święto Najświętszej Rodziny

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać jak wyglądałby świat, gdyby nie było Bożego Narodzenia. Ponadto jest „Niedziela” i „Źródło”.

5. Na kostkę w parku złożono ofiary: rodzina z Rysiówki, Józef podgórny, ul. Bednarzy, Halina i Edward – Piekiełko, Katarzyna i Antoni Golonka, Anna i Piotr Kęska – Koszary, Michalina i Henryk Wiktorowie, Walowa Góra. Na wymianę dachu: Katarzyna i Antoni Golonka, Anna i Piotr Kęska, Adam Surma – Koszary, Michalina i Henryk Wiktorowie, Walowa Góra, Edward i Elżbieta Wiktorek, Julian i Gabriela Jurek – Młynne.