Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 2 grudzień

Ogłoszenia Parafialne 2 grudzień

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś rozpoczynamy Adwentowe oczekiwanie świąt Bożego Narodzenia, niech to będzie czas pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zachęcamy do postów i umartwień, szczególne powstrzymywanie się od papierosów i alkoholu. Przypominamy o Roratach rano dla wszystkich, a wieczorem zapraszamy dzieci. Na wieczornej Mszy św. będą losować figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – wsp. Św. Franciszka Ksawerego
  • Czwartek – wsp. Św. Mikołaja. W tym dniu na wieczorną Mszę św. zapraszamy: aspirantów, ministrantów, lektorów, DSM, grupę misyjną i zespół młodzieżowy. -w środę – św. Ambrożego, bpa i dokt. Kościoła
  • Piątek – wsp. Św. Ambrożego, bpa i dokt. Kośc.
  • Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w Łososinie o godz. 630, 930 i 1700, a w Młynnem o godz. 1000 i 1630.

3. W tym tygodniu będziemy też przeżywać I czwartek, piątek grudnia, zapraszamy na Msze Święte Wotywne w I Piątek o godz. 6.30, 17, i 19. Spowiedź w czwartek i piątek w Młynnem o 1600,a w Łososinie o godz. 1630.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać o niezwykłej rozmowie przy studni – początek cyklu adwentowego. Ponadto jest „Niedziela” i „Źródło”.

5. Przekazano intencje Mszy Świętych: 31 intencji za śp. + Zofię Piechnik. Odprawia ks. Mirosław Gawron w Gdańsku.

6. Na kostkę w parku złożono ofiary: jedna anonimowa. Na wymianę dachu: Barbara Dudziak i rodzina Michurów – Młynne.

8. SRK sprowadzi kolejna transzę żywności. Wydawanie według wcześniej ustalonych zasad. W piątek 7 grudnia od 1530 – 1800 i w poniedziałek tj. 10 grudnia od 900 – 1200.

9. Spotkania i zbiórki według ustalonego porządku.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać za dzisiejszą ofiarę na tacę, przeznaczoną na cele parafialne. W Młynnem konieczny jest zakup nowego pieca, gdyż tamten już nie spełnia jak należy swojej funkcji. W związku z tym składka z dzisiejszej niedzieli i przyszłej przeznaczona zostanie na zakup nowego pieca.

10. W piątek spotkanie Rady Parafialnej w Młynnem o godz. 1800, a w Łososinie w niedzielę o godz. 1500.

11. Jak co roku są do nabycia świece w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Koszt świecy wynosi 5 zł.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Zofię Biernat z Łososiny Górnej.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.