Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 4 listopad

Ogłoszenia Parafialne 4 listopad

XXXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • Piątek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto
 • Sobota – św. Leona, papieża

2. W piątek rozpoczną się na terenie naszej parafii powiatowe uroczystości święta narodowego. O godz. 12.00 będzie Msza św. , a po niej apel poległych i ceremonia składnia wieńców pod pomnikiem legionistów w parku obok kościoła.

3. Serdecznie dziękujemy rodzinie Rysiów za kwiaty do kościoła i na cmentarz. Ponadto dziękujemy: panu Pawłowi Sajdakowi za zorganizowanie nagłośnienia na cmentarzu, oraz wszystkim za zaangażowanie się w przygotowanie parafialnego odpustu, a szczególnie niosącym feretrony, sztandary i baldachim. Specjalne podziękowania kierujemy do druhów z OSP w Łososinie Górnej za sprawne kierowanie ruchem przy cmentarzu.

4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 8.00.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. dlaczego reinkarnacja jest nie do pogodzenia z nauka Kościoła. Ponadto jest „Niedziela” i „Źródło”.

6. Przekazano intencje Mszy Świętych: Za śp. + Tadeusza Chrobaka – 24 intencje. Odprawia ks. Prałat Jan Wątroba – Piwniczna Zdrój.

7. Na kostkę w parku złozono ofiary:

 • Jolanta i Łukasz Sobuś – Młynne,
 • Ignac i Maria Raczek – Młynne,
 • Józef Sędzik – ul. Bednarzy,
 • Ryszard Ryś – Łososina za rzeką.

Na wymianę dachu:

 • Grażyna i Kazimierz Wójcikowie,
 • Halina i Jan Ryś – Młynne.

8. W poniedziałek 5 listopada po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie w sprawie organizacji święta niepodległości w naszej parafii, planowanego na 9 listopada (piątek). Na to spotkanie zaprasza się:

 • Prezesa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – Pana Stanisława Matrasa
 • Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej – Pana Władysława Michurę
 • Pana Jacentego Musiała – radnego powiatowego
 • Panią dyrektor – Halinę Golonka
 • Przewodniczącego rady osiedlowej – Pana Wiesława Sędzika
 • Panie z Koła Gospodyń Wiejskich
 • Panią Czesławę Jonak – szefową Caritasu

8. Prezesa LKS Płomień Pana Mirosława Twaroga.

9. W związku z zakończeniem pięcioletniej kadencji Parafialnych Rad Duszpasterskich w naszej diecezji, Biskup Tarnowski zarządził wybory do tego gremium. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie do 10 listopada kandydatów do Rady. Przekazywanie kartek z imieniem i nazwiskiem w kancelarii parafialnej lub do zakrystii. Spośród zgłoszonych kandydatów – których nazwiska podamy za tydzień –wybierzemy członków rady dnia 18 listopada.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dotychczasowym członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej za troskę o rozwój życia duszpasterskiego i wszelką pomoc w organizowaniu życia parafialnego w naszej wspólnocie.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.