Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 25 listopad

Ogłoszenia Parafialne 25 listopad

UROCZYSTOŚC JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś też obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej. Członkom tej wspólnoty w naszej parafii serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie w życie wspólnoty a szczególnie za czuwanie nad religijnym wymiarem uroczystości patriotycznych.

Również Liturgiczna Służba Ołtarza dziś obchodzi święto patronalne. Niech członkowie Służby Ołtarza cenią sobie tą godność, a młodzieży życzymy pełniejszego zaangażowania w życie religijne wspólnoty parafialnej.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Piątek – święto św. Andrzeja Apostoła
  • Sobota – I Sobota miesiąca

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa, ale też czas zadumy, nawrócenia i pokuty. Staramy się w tym czasie nie urządzać zabaw i dyskotek. Niech o tym pamiętają ci, którzy urządzają tzw. „Andrzejki.” – Adwent rozpoczyna się o północy z soboty na niedzielę. Przez cały Adwent roraty w dni powszednie w kościele w Łososinie o 630, a po południu o godz. 1700 dla dzieci. W Młynnem roraty będą według niezmienionego programu: w dni powszednie: poniedziałek, środa, piątek i sobota o 1630, a we wtorek i czwartek o 700. Dzieci też prosimy o przychodzenie z lampionami. Dzieci na wieczornej Mszy św. będą losować figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2013. Ponadto jest „Niedziela” i „Źródło”.

5. Przekazano intencje Mszy Świętych: 1 Msza św. gregoriańska za śp. + Franciszka Piechnika – odprawia ks. Grzegorz w Ekwadorze. Ponadto 18 intencji za śp. + Annę Sułkowską, 6 intencji za + Stanisława Odziomka – odprawia ks. Janusz Potok w Kazachstanie.

6. Na kostkę w parku złożono ofiary: Zofia Smoter – Rysiówka, Kazimierz Iwan – Gizówka, Bronisław Krajewski – Walowa Góra.

7. Spotkania i zbiórki według ustalonego porządku.

8. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17 rodziców dzieci klas II, a po Mszy św. spotkanie Caritasu.
9. Dyrekcja ZSS nr 4 zaprasza rodziców uczniów na wywiadówkę, która odbędzie się 27 listopada o godz. 1530. Bliższe informacje w gablocie.

10. Za tydzień składka na cele parafialne.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.