Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 18 listopad

Ogłoszenia Parafialne 18 listopad

XXXIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – wsp. Bł. Salomei
  • Wtorek – wsp. Św. Rafała Kalinowskiego
  • Środa – wsp. Ofiarowania NMP
  • Czwartek – wsp. Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej
  • Sobota – wsp. Św. Męczenników Andrzeja i Towarzyszy
  • Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. o tym że historia nauki uczy nas pokory wobec rzeczywistości. W „Małym Gościu” jest adwentowy lampion do samodzielnego złożenia. Ponadto jest „Niedziela” i „Źródło”.

3. Przekazano intencje Mszy Świętych: 2 Msze św. gregoriańskie za śp. + Zofię Piechnik i + Stanisława Wróbla. Ponadto 17 intencji za śp. + Elżbietę Michura, 6 intencji za + Zofię Bąncio, 4 intencje za + Michała Matusika, 3 intencje za + Stanisława Wróbla.

4. Na kostkę w parku złożono ofiary: Ryszard Lach, Józef, Stanisława Szewczyk – ul. Bednarzy, Stanisław i Aniela Wątroba – ul. Starodworska, Franciszek Smoter – Koszary – Rysiówka, Józef Golonka – ul. Zarębki. Na wymianę dachu: Elżbieta i Józef Barszcz – Młynne i jedna anonimowa.

5. Dzisiaj w całej naszej diecezji wybieramy nową Radę Duszpasterską. Na stolikach znajdują się kartki z nazwiskami kandydatów do Rady. Prosimy o zakreślenie dwóch kandydatów.

6. Serdecznie dziękujemy za długoletnią pracę w naszej parafii dotychczasowemu panu organiście Antoniemu Waligórze. Wyrazem naszej wdzięczności będzie Msza Święta sprawowania w Jego intencji w najbliższą niedzielę o godz. 1100. Wyrazem naszej wdzięczności będzie również złożona ofiara przy okazji rozprowadzania opłatków przez panów: Organistę i Kościelnego. Równocześnie witamy w naszej parafii nowego organistę pana Tomasza Ścianka ze Sowlin. Niech patronka muzyki kościelnej św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski w graniu na Bożą chwałę.

7. W piątek tj. 23 listopada zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną św. Ojca Pio. O godz. 1700 Msz Święta, a po niej różaniec. Serdecznie dziękujemy państwu Marii i Czesławowi Łąckim za ufundowanie figury św. Ojca Pio. Figura została zakupiona w San Giovanni Rotondo.

8. W piątek zapraszamy na dekanalne spotkanie młodzieży do Ujanowic. O godz. 1830 Msza Święta, a po niej odbędzie się ciekawe przedstawienie ewangelizacyjne. Chętnych na wyjazd do Ujanowic prosimy o zapisywanie się do środy w zakrystii lub u ks. Łukasza.

9. Spotkania i zbiórki:

• Lektorzy – w czwartek o godz. 1600
• DSM – w środę o godz. 1600
• Grupa Apostolska – w piątek po wieczornej Mszy Świętej

10. W imieniu druhów OSP w Łososinie Górnej dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji oddawania krwi w ubiegłą niedzielę.

11. W przyszłą niedzielę do południa będziemy gościli siostry Służebniczki Starowiejskie, które prowadzą dom opieki dla dzieci niepełnosprawnych w Brzesku. Przy tej okazji siostry będą prowadzić kiermasz przedświąteczny.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.