Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 30 wrzesień

Ogłoszenia Parafialne 30 wrzesień

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • Wtorek – wsp. Św. Aniołów Stróżów
  • Czwartek – wsp. Św. Franciszka z Asyżu
  • Piątek – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej

2. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. O godz. 1700 Msza św. a po Mszy różaniec. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież. Przypominamy, że następuje zmiana godziny Mszy św. na godz. 1700 w dzień powszedni, a w niedzielę o godz. 1630 w Łososinie, a w Młynnem Msza w dzień powszedni o 1630.

3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
W „Gościu Niedzielnym” m.in. dlaczego wielkie stacje telewizyjne szybko tracą widzów.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiadamy w czwartek i piątek w Młynnem od 16, a w Łososinie 0d 1630. W czwartek zapraszamy dzieci. Do chorych udamy się w piątek od 730. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania o godz. 1900.

5. W środę tj 3.10. na godzi. 1700 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na nabożeństwo połączone z wręczeniem różańców.

6. W przyszłą niedzielę procesja różańcowa w Łososinie: o godz. 1100 suma, a po niej procesja do 5-u ołtarzy. O udział prosimy członków Żywego Różańca oraz Stowarzyszenia, Służbę Liturgiczną i DSM i Grupę Misyjną.

O przygotowanie ołtarzy prosimy Róże:

1. Róża św. o. Pio – Czesławy Jonak i Stanisława Pytla
2. Róża Matki Bożej Różańcowej – Janiny Odziomek i Ludwika Załubskiego
3. Róża Matki Bożej z Lourdes – Zofii i Edwarda Wajda
4. Róża Matki Bożej Fatimskiej – Stanisławy Gaik i Kazimierza Załubskiego
5. Róża Pauliny Jaricot – Marii i Edwarda Kozów

Nastawy przygotowujemy w ramach parafii; róże przygotowują obrusy, dywany i kwiaty. Złożenie całości w sobotę od godz. 1500.

7. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatnia Msza Święta na Paproci w sezonie letnim.

8. Serdecznie prosimy o pomoc w zakupieniu opału na zimę do naszych kościołów. Przez najbliższe trzy niedziele będzie składka na opał. Już dzisiaj dziękujemy.

9. W sobotę 06.10. organizowana jest diecezjalna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do Sanktuarium w Okulicach. Zapisy w zakrystii.

10. Na kostkę w parku złożono ofiarę: Jan Golonka – Dzielec, Tadeusz Król – ul. Rupniowskiego, na wymianę dachu: Stefania Giza, Tomasz i Małgorzata rozum, Ewa i Wojciech Jędrzejek – Młynne; Barbara Mól – Łososina Górna

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.