Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 28 październik

Ogłoszenia Parafialne 28 październik

NIEDZIELA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Dziś wspominamy dzień, kiedy nasz kościół został konsekrowany i przeznaczony do kultu. Wyrazem wdzięczności za dar naszej liczącej ponad 500 lat świątyni jest uroczyste Magnificat, które śpiewaliśmy po Komunii św.

Dziękujemy też Bogu za nowy kościół rektoralny ku czci św. Maksymiliana w Młynnem.

2. W poniedziałek tj. 29.10 rozpoczynamy rekolekcje parafialne przygotowujące nas do odpustu. Szczegółowy program w gablotach i na naszej stronie parafialnej. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jerzy Smoleń – wykładowca na KUL – u.

3.W środę ostatni wspólny Różaniec w październiku.

4. W czwartek przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych – nasze święto patronalne i główne wezwanie parafii.

  • Do południa Msze św. o godz. 7, 9, 11. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Krzysztof Orzeł – Dyrektor Radia RDN Małopolska.
  • Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów.
  • Do udziału w tym święcie serdecznie zapraszamy parafian i gości.
  • Po Mszy św. o godz. 1100 pójdziemy z procesją na nowy cmentarz.
  • Natomiast po południu o godz. 13.30 będą nieszpory w kościele w Łososinie, a po nich wyruszy procesja na stary cmentarz i tam około 14.30 Msza św. W czasie tej Mszy św. będzie składka na tacę na potrzeby WSD w Tarnowie. Na ten cel będzie również możliwość złożenia ofiar do puszek dziś przy odwiedzinach cmentarzy.

Udając się we Wszystkich Świętych na stary cmentarz prosimy o zaparkowanie samochodów na parkingach obok kościoła, a przyjeżdżających od Młynnego na starym boisku sportowym – tam część boiska jest już wykoszona. Obecnie obok cmentarza nie ma już praktycznie miejsca na parkowanie. O pomoc w pokierowaniu ruchem prosimy Straż Pożarną.

5. W piątek Dzień Zaduszny – I piątek miesiąca. Msze św. będą:

a. w Łososinie: o godz. 6.30, 9.30, 15.30 i 17.00.

b. w Młynnem: o godz. 7.00, 10.00, 16.30

6.W dzień Wszystkich Świętych od południa i przez cały Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za odwiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz, wierzę w Boga i jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych przez papieża. Najważniejszym warunkiem jest Komunia św. oraz wolność od przywiązania do grzechu. Podobny odpust można uzyskać przez oktawę Dnia Zadusznego za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych na cmentarzu.

7. W I sobotę zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP.

8. Przez cały listopad wypominki przy wieczornym nabożeństwie oraz w niedziele przy Różańcu.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym można przeczytać ciekawy artykuł o tysiącach krakowian porwanych przez akcję ewangelizacyjną „Bliżej, Mocniej, Więcej”.

10. Na kostkę w parku złożono ofiarę: Beata i Marek Iwan – Koszary, Dorota i Jacenty Musiał – Łososina Górna. Na wymianę dachu: Maria i Władysław Kita – Makowica

11. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. + Sabina Waśko z ul. Łososińskiej.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.