Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 26 sierpień – 2 wrzesień

Ogłoszenia Parafialne 26 sierpień – 2 wrzesień

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA B – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – Św. Moniki
  • Wtorek – Św, Augustyna, bpa i dokt. Kościoła
  • Środa – Wsp. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
  • Sobota – Bł. Bronisławy, dziew.

2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym jak entuzjastycznie witana jest ikona Matki Bożej Częstochowskiej, która wędruje od Władywostoku do Fatimy w obronie życia.

3. Dzisiaj zakończenie tygodniowego odpustu w Pasierbcu. Przypominamy że dziś nie ma w naszym kościele Mszy o godzinie 1100. Msza Św. w intencji parafian będzie odprawiana na Pasierbcu podczas uroczystej sumy odpustowej.

4. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. mgr Szczepana Wierzbickiego, który został skierowany przez Ks. Bpa do pracy w naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Naszej Matki Pani Łososińskiej.

5. Za tydzień w naszej parafii kazania wygłosi nasz rodak ks. Marek Dziedzic, który pracuje w Republice Centralnej Afryki. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na misje w jego parafii.

6. W najbliższą sobotę tj. 1 września przypada I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 800.

7. Na kostkę w parku złożono ofiary:

  • Jolanta i Janusz Wszołkowie, Koszary- Rysiówka.

Natomiast na dach do Młynnego

  • Gołąb Kazimierz, Młynne.

8. Firma „EAR – MED” Diagnostyka słuchu przeprowadzi bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców gminy Limanowa wdniu 30 sierpnia 2012r. o godz. 1300. Badanie odbędzie się w Ośrodku Zdrowia przy ul. Witosa 28 w Limanowej. Bliższe informacje w gablotach.

9. Od przyszłej niedzieli Msza Święta o godzinie 8.00.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.