Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 16 wrzesień

Ogłoszenia Parafialne 16 wrzesień

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Wtorek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży
  • Piątek – Święto św. Mateusza, Apost. i Ewan.
  • Niedziela – wsp. św. O. Pio

2. Trwa Wielki Odpust w Limanowej. Nasza parafia uda się z pielgrzymką jutro tj. 17.09 na Mszę Świętą o godzinę 17:30. Wyjście z pod Kościoła o godzinie 1530. Prosimy młodzież gimnazjalną przygotowującą się do s. bierzmowania. U nas nie ma wtedy Mszy wieczornej, a intencje przyjęte będą odprawiane w Bazylice Limanowskiej

3. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy młodzież z klas 3 gimnazjum wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania

4. W przyszłą niedzielę w liturgiczne wspomnienie św. o. Pio serdecznie zapraszamy Grupę modlitewną i wszystkich czcicieli św. O. Pio na godz. 1700 na różaniec, a następnie Msze Święta.

5. Wyrażamy wielkie podziękowania wszystkim tym, którzy pomogli nam w przygotowaniu spotkania popielgrzymkowego. 19 placków upieczonych m.in. 7 przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz indywidualne osoby. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

6. Spotkania i zbiórki

  • Aspiranci – w piątek przed Mszą Świętą o godz. 1730
  • Ministranci (młodsi i starsi) – w środę o godz.1730
  • Lektorzy – w czwartek o godz. 1730
  • DSM – w środę o godz. 1730
  • Grupa misyjna – wtorek 17:30
  • Grupa Apostolska – w piątek po wieczornej Mszy Świętej

7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „gościu niedzielnym” m.in. o wychowaniu, które stało się czymś podejrzanym. Coraz bardziej traktowane jest jako zagrożenie wolności człowieka.

8. We wtorek w Kościele Rektoralnym w Młynnem godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z całego rejonu pod przewodnictwem dyrektora wydziału duszpasterstwa małżeństw i rodzin ks. dra Jana Banacha. Serdecznie zapraszamy.

9. Przekazano intencje pogrzebowe:

+ Antoni Kęska – 29 intencji – ks. Adam Sroka – Austria

10. Na kostkę w parku złożono ofiarę: Golonkowie ul. Szkolna, rod. Dudków ul. Bednarzy, Majerscy ul. Zarębki 19, Stanisław i Zbigniew Srokowie os. Zielone, jedna anonimowa z os. Zielonego, na dach do Młynnego: Tadeusz Wątroba, Teresa Pachowicz, Wątrobowie, Stanisław Gwiżdż – Młynne

11. Dzisiaj zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie

12. Organizowany jest wyjazd do Czech, Węgier i Chorwacji do miejsc turystyczno- pielgrzymkowych. Szczegóły w kancelarii.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.