Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 12 – 19 sierpień

Ogłoszenia Parafialne 12 – 19 sierpień

XIX NIEDZIELA

1. Witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii. Dziś przeżywamy diecezjalny dzień adoracji. Adoracja po południu o godz. 15.00.

2. Od jutra rozpoczynamy 3 dni Odpustu. Szczegółowy program na afiszach. Jutro spowiedź Młynne 7.30, a o 8.00 Msza święta. W Łososinie od 10.00, a o 11.00 Msza święta dla chorych. O godz. 9.00 udamy się do zgłoszonych chorych na odpust.

3. Uroczystość odpustowa w Kościele rektoralnym w Młynnem w sam dzień wspomnienia męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Uroczysta suma o godz. 11.00 Natomiast wieczorem zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła w Łososinie skąd wyruszymy z modlitwą różańcową na stary cmentarz i zakończymy Mszą św.

4. W środę przeżywać będziemy uroczystość odpustowa ku czci MB Wniebowziętej Zielnej. Szczegółowy program na plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich noszących feretrony, sztandary oraz dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące jak również dzieci Komunijne. Uroczysta suma pod przewodnictwem ks. Abp. Henryka Nowackiego, Nuncjusza ze Szwecji będzie transmitowana prze radio RDN małopolska.

5.W piątek to jest 17 sierpnia wyrusza XXX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Przez cały czas pielgrzymki od piątku do 24 sierpnia gromadzimy się w naszym kościele na Mszy Św. Wieczornej i modlitwą będziemy wspierać naszych pielgrzymów a szczególnie naszego Księdza Proboszcza.

6. Ofiary na kostkę w parku złożyli

  • Jerzy i Stanisława Rosiek, ul. Drzewna,

na wymianę dachu:

  • Józef i Janina Ryś – Koszary 28,
  • Agata i Zbigniew Odziomkowie;
  • Anna i Kazimierz Dutkowie – Łososina Górna.

7. Dziękujemy Panu Pawłowi Dudkowi i firmie Bdart za przygotowanie banerów odpustowych. Natomiast Marii i Czesławowi za dar przywiezienia z Fatimy Figury Matki Bożej oraz ufundowanie jej do kościoła. Bóg zapłać również za dzisiejsza składkę oraz za wiktuały na odpust.

8. Zbiórka ministrantów i lektorów przed odpustem w poniedziałek o godz. 1800.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego tygodnia.