Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 22 lipiec

Ogłoszenia Parafialne 22 lipiec

XVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • Poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy
  • Wtorek – wsp. Św. Kingi
  • Środa – święto św. Jakuba Apostoła
  • Czwartek – wsp. Św. Joachima i Anny, rodziców NMP

2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym min. możemy przeczytać o nowej drużynie pierścienia, czyli modzie na zaręczynowy „pierścień Karoliny”

3. SRK sprowadzi kolejną partię żywności. Wydawanie odbędzie się 27 lipca tj. w piątek od godz. 17.00 – 19.30 i 28 lipca w sobotę od godz. 9.00 – 12.00. Po odbiór żywności należy przyjść osobiście z aktualnymi dokumentami i dowodem osobistym.

4. W środę wspominamy św. Krzysztofa Patrona kierowców. W związku z tym wspomnieniem w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Limanowskiej pielgrzymce w intencji trzeźwości, która odbędzie się 28 lipca 2012 (sobota). Rozpoczęcie o godz. 9.30 uroczystą Mszą Św. Bazylice w Limanowej. Celem pielgrzymki jest wspólna modlitwa, dzielenie się przesłaniem miłości bliźniego i nadzieją.

6. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Przewodnik Grupy nr 25 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zaprasza na spotkanie przed pielgrzymkowe. Odbędzie się ono dzisiaj od godz. 15.00 podczas trwania festynu parafialnego w Tęgoborzy.

7. Na kostkę w parku ofiarę złożyli :

  • Stanisława i Stanisław Gaikowie – Koszary,
  • Rodzina Pałków z Sarnówki,

Na wymianę dachu w Młynnem :

  • Wanda i Marek Odziomek,
  • Rodzina Kasińskich – Młynne

Dodatkowo złożono ofiary na cele parafialne oraz na kwiaty do ołtarza Matki Bożej Wniebowziętej. Bóg Zapłać.

8.Przekazano intencje Mszy Świętych. Za duszę śp.:

  • + Iwony Zapały – 31 intencji – odprawia Ks. Łukasz Niemiec z Kazachstanu.

9. Zostały odnowione dwie puszki do Komunii Świętej. Jedna do Łososiny, a druga do Młynnego. Koszt renowacji 1 puszki wyniósł 600 zł. Planujemy jeszcze odnowić kolejne paramenty liturgiczne. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom składamy Bóg Zapłać.

10. Nasz Rodak Ks. Grzegorz Koza po ośmioletniej pracy w Ekwadorze udaje się od1 sierpnia br. z posługą misyjną do Hiszpanii. Dziękujemy za pomoc w parafii, a na nowej placówce życzymy wielu Bożych łask. Szczęść Boże.

11. Wczoraj pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. + Annę Sułkowską z Młynnego.

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego dnia.