Archiwum Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 3 czerwiec

Ogłoszenia Parafialne 3 czerwiec

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to niedziela adoracyjna.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • Wtorek – wsp. Św. Bonifacego, bpa i męcz.
 • Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała
 • Piątek – wsp. Św. Jadwigi, Królowej

3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto, w którym Kościół oficjalnie i uroczyście wyznaje wiarę w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Msze św. w tym dniu w naszej parafii będą w następującym porządku:

 • a. W Łososinie 630, 800, 1000 z procesją do czterech ołtarzy. O 17.00 Nieszpory Eucharystyczne a o 17.30 ostatnia Msza Święta.
 • b. W Młynnem Msze św. będą o godz. 700 i o 900 z procesją do czterech ołtarzy.

O przygotowanie ołtarzy w Łososinie prosimy:

 • pierwszy przy figurze Matki Bożej: grupa modlitewna św. Ojca Pio
 • drugi w kaplicy Bł. Zefiryna – Akcja Katolicka
 • trzeci w kaplicy Bł. Jana Pawła II – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
 • czwarty na ołtarzu polowym – Młodzież.

Hasła które zostaną umieszczone na poszczególnych ołtarzach zostaną przygotowane. Będzie je można odebrać na plebanii w środę.
Przygotowujący ołtarze postarają się o kwiaty, brzezinę, obrusy czy dywany. Nastawy przygotują pracownicy parafialni. Złożenie całości we środę od godz. 1500 . Kwiaty, obrusy i dywany wystarczy w Boże Ciało na godzinę przed Mszą św.

Na procesję przygotowujemy feretrony i sztandary. Dziewczęta prosimy o sypanie kwiatów, chłopców o udział w procesjach z dzwonkami. W Młynnem Straż Pożarną prosimy w Boże Ciało o przypilnowanie porządku i odpowiedniego parkowania, tak aby nie zastawiać drogi procesyjnej.

W Boże Ciało składka jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne. Natomiast w przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafialne oraz o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.

4. Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. procesje Eucharystyczne. W przyszłą niedziele procesja w Łososinie będzie o godz. 1700 złączona z nabożeństwem czerwcowym, a w Młynnem po Mszy św. o godz. 1000 .

5. W Uroczystość Bożego Ciała – 7.06. tj. czwartek o godz. 19:00 w Rzeszowie, jak już wspominaliśmy odbędzie się koncert uwielbieniowy – „Jednego serca, jednego Ducha”. Ku naszej radości z naszej parafii pojadą dwa autokary. Wyjazd o godz. 14.45 spod kościoła, a powrót ok. 200 w nocy. Prosimy chętnych o zapisy w zakrystii. Na koncert zapraszamy ludzi nie tylko młodych ale również i starszych. Ci którzy zapisali się a nie uiścili opłaty – 30 zł. proszeniu są o jej uregulowanie.

6. W dniach 8 i 9 czerwca w Zabawie obchodzony będzie Jubileusz Beatyfikacji Karoliny Kózkówny. Jest to święto młodzieży Diecezji Tarnowskiej. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd o zapisywanie się w zakrystii do wtorku włącznie

7. W poniedziałek odbędzie się pielgrzymka dla dzieci pierwszo-komunijnych wraz z rodzicami. Nawiedzimy Kalwarię Zebrzydowską oraz Wadowice. Prosimy aby dzieci zabrały ze sobą stroje komunijne. Wyjazd w Młynnem z pod kościoła o 7:50 a w Łososinie o godzinie 8:00. Zbiórka również przed kościołem.

8. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii na Mszy Św/ o godz. 11:00 przezywać Jubileusz Święceń Kapłańskich naszego rodaka ,a zarazem najstarszego kapłana diecezji tarnowskiej Ks. prałata Władysława Bulandy. Serdecznie zapraszamy.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym m.in. o świętych dzieciach, które przypominają dorosłym, jakim trzeba się stać, by wejść do Królestwa Bożego

9. Na kostkę w parku zostały złożone ofiary:

 • Agnieszka i Bogdan Golonkowie – ul. Zarębki 17,
 • Aniela i Stefan Kozowie – Sarnówka,
 • Bogumiła i Wojciech Musiał

Na wymianę dachu w Młynnem:

 • Józef i Stanisława Golonka,
 • Anna i Paweł Wilczkowie – Młynne,
 • Halina Jajeśnica – Łososina Górna,

10. Dyrekcja przedszkola „Słoneczko” ogłasza nabór do nowootworzonej placówki przy ul. Reymonta 1. szczegółowych informacji udziela sekretariat od pn-pt w godz.. 8-16.

11. Przekazano 30 intencji Mszy Świętych za duszę:

 • Śp. + Antoniego Kęski. Odprawia ks. Grzegorz Dziedzic – Ekwador.
 • Śp. + Zofia Jędrzejek. Msza Św. Gregoriańska odprawia Ks. Grzegorz Sowa z Kamiannej

Wszystkim parafianom za złożone ofiary i zamawiane Msze Święte składamy Bóg zapłać i życzymy dobrego dnia.